Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Woda to żywioł, który nie wybacza błędów. Zadbajmy o bezpieczeństwo

Data publikacji 20.07.2022

Nad wodą liczy się wzmożona uwaga, ostrożność i przezorność wypoczywających oraz przebywających nad nią osób dorosłych, dzieci i młodzieży. Przecenianie własnych możliwości podczas kąpieli i brak należytej opieki nad dziećmi mogą być tragiczne w skutkach. Słaba wyobraźnia i brawura są w stanie doprowadzić do tragedii całych rodzin. Apelujemy o rozwagę podczas letniego wypoczynku nad wodą.

Przed nami kolejny upalny weekend, który będzie sprzyjał wypoczynkowi nad wodą. W tym czasie często korzystamy z kąpieli, czy też sprzętu pływającego. Aby jednak ten wypoczynek był bezpieczny, musimy pamiętać, że nasze bezpieczeństwo, a szczególnie najmłodszych zależy w dużej mierze od nas samych. Przestrzegajmy więc podstawowych zasad, które powinny obowiązywać podczas wypoczynku nad wodą.

Pamiętajmy, że bezpieczna kąpiel, to kąpiel w miejscu do tego przeznaczonym, które jest odpowiednio oznakowane i w którym nad bezpieczeństwem czuwa ratownik. „Dzikie kąpieliska” zawsze mają nieznane dno i głębokość, a woda w nich może być skażona. Nie wolno pływać też na odcinkach szlaków żeglugowych oraz w pobliżu urządzeń i budowli wodnych. Flaga biała oznacza, że kąpiel jest dozwolona, natomiast flaga czerwona na kąpielisku - zakaz kąpieli lub kąpielisko nieczynne.

Film Bezpieczenstwo_nad_wodą mp4

Pobierz plik Bezpieczenstwo_nad_wodą mp4 (format mp4 - rozmiar 9.54 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony