Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W czasie wolnym od służby pomógł poszkodowanej w wypadku

Data publikacji 20.07.2022

Policjant z Posterunku Policji w Prażmowie, jadąc na służbę, był świadkiem wypadku drogowego. Funkcjonariusz nie tylko udzielił pomocy poszkodowanej w zdarzeniu, ale również nie pozwolił oddalić się sprawcy.

Posterunkowy Michał Jasiński pełni służbę w Posterunku Policji w Prażmowie. Wczoraj jadąc do swojej jednostki był naocznym świadkiem zdarzenia drogowego. Kiedy zauważył rozbite samochody natychmiast się zatrzymał i udzielił pomocy poszkodowanej w wypadku kobiecie. Funkcjonariusz ujął również sprawcę, który oddalił się z miejsca zdarzenia.

Jak ustalili policjanci ruchu drogowego, 15-latek kierujący oplem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu mercedesowi, za którego kierownicą siedziała 37-letnia kobieta. Sprawą nastolatka zajmie się teraz sąd rodzinny, a właściciel pojazdu odpowie za udzielenie go osobie bez uprawnień.

Okres letni, w tym wakacje, i związana z tym duża ilość wolnego czasu sprzyja eksperymentowaniu przez młodzież. Rodzice/opiekunowie — zwracajcie uwagę na to, co robią wasze dzieci.

(KSP / kp)

Powrót na górę strony