Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

IX Pielgrzymka Rowerowa Policjantów na Jasną Górę

Data publikacji 20.07.2022

Dzisiaj ruszyła IX Policyjna Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę. 28 rowerzystów wyjechało w drogę po mszy świętej odprawionej w archikatedrze lubelskiej. Podczas trwającej cztery dni podróży, rowerzyści pokonają ponad 350 kilometrów, by modlić się za policjantów przed obliczem Czarnej Madonny. Pielgrzymka Rowerowa Policjantów Lubelszczyzny na Jasną Górę na stałe wpisała się już do ważnych wydarzeń organizowanych przez NSZZ Policjantów. Jest objęta patronatem honorowym Komendanta Wojewódzkiego Policji.

rowerzyści przed katedrą

IX Pielgrzymka Rowerowa Policjantów Lubelszczyzny na Jasną Górę jest kolejnym tego typu wydarzeniem organizowanym przez Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów Województwa Lubelskiego oraz Kapelana Lubelskiej Policji – księdza Bogdana Zagórskiego.

ksiądz odprawia mszę św.

Grupa 28 osób tworzących IX Pielgrzymkę Rowerową Policjantów Lubelszczyzny na Jasną Górę wyruszyła około godziny 11:00 spod Archikatedry Lubelskiej, gdzie odbyła się msza święta, która oficjalnie rozpoczęła pielgrzymkę.

uczestnicy mszy św. w katedrze

Cykliści ulicami miasta ruszyli w eskorcie swoich kolegów z ruchu drogowego. Podczas trwającej cztery dni podróży, rowerzyści pokonają ponad 350 kilometrów. Pielgrzymka Rowerowa Policjantów Lubelszczyzny na Jasną Górę na stałe wpisała się już do ważnych wydarzeń organizowanych przez NSZZ Policjantów. Jest objęta patronatem honorowym Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie.

radiowóz pilotuje grupę rowerzystów

młodszy aspirant Kamil Karbowniczek

  • uczestnicy mszy św. w katedrze
  • uczestnicy mszy św. w katedrze
  • rowery zaparkowane przed katedrą
  • rowerzyści przed katedrą
  • rowerzyści odjeżdżający ulicą Królewską
  • IX Pielgrzymka Rowerowa Policjantów na Jasną Górę
Powrót na górę strony