Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowa na wolnym zatrzymała nietrzeźwego kierowcę

Data publikacji 20.07.2022

Będąca na wolnym bielska dzielnicowa przerwała jazdę nietrzeźwemu kierowcy. Policjantka zauważyła kierującego skuterem, który nie potrafił utrzymać prostego toru jazdy, a następnie przewrócił się. Okazało się, że miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Tym razem bielska dzielnicowa będąca na wolnym przerwała jazdę nietrzeźwemu kierowcy. Mundurowa zauważyła, jak kierujący skuterem na ulicy Widowskiej jedzie od krawędzi do krawędzi, a na następnie przewraca się na jezdnię.

Policjantka natychmiast zareagowała. Okazało się, że mężczyźnie nic się nie stało, ale podczas rozmowy wyczuła od niego alkohol. 47-latek próbował jeszcze odjechać, ale mundurowa zabrała mu kluczyki i powiadomiła dyżurnego bielskiej komendy. Policjanci z patrolówki zbadali stan trzeźwości cyklisty. Badanie alkomatem wykazało, że miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mundurowi zatrzymali mu prawo jazdy.

Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Białymstoku / sc)

Powrót na górę strony