Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kradzionym rowerem wprost pod auto dzielnicowego

Data publikacji 21.07.2022

W myśl zapisów policyjnej roty ślubowania policjantem jest się 24 godziny na dobę, przez 365 dni w roku. Słowa te potwierdził wczoraj dzielnicowy z Komisariatu Policji w Dwikozach, który w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierującego rowerem.

Wczoraj, 20.07.2022 roku, wieczorem, uwagę dzielnicowego, który w czasie wolnym od służby robił zakupy na stacji paliw, przykuł rowerzysta, który za nic mając wszelkie normy prawne jechał środkiem drogi. Mężczyzna o mały włos nie spowodował kolizji drogowej. Zaniepokojony policjant zwrócił mężczyźnie uwagę i polecił mu, aby się zatrzymał, jednak ten szybko oddalił się znajdując schronienie w pobliskim polu kukurydzy.

Nieustępliwy stróż prawa zawiadomił o zdarzeniu policjantów, którzy szybko włączyli się w poszukiwania cyklisty. Kilkadziesiąt minut później st. asp. Piotr Czosnek ponownie zauważył młodego cyklistę. Polecił mu zatrzymać się, jednak ten z uporem maniaka kontynuował swoją wieczorną jazdę. Finalnie 21-letni cyklista doprowadził do zderzenia z prywatnym pojazdem policjanta. Na dodatek w trakcie oczekiwania na patrol groził funkcjonariuszowi.

Mężczyzna został zatrzymany, a badanie alkomatem wykazało u niego ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Na domiar złego okazało się też, że kilka godzin wcześniej 21-latek ukradł sprzed sklepu rower, którym wjechał w samochód.

21-letni mieszkaniec gminy Dwikozy odpowie za kradzież, jazdę rowerem w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji drogowej.

(KWP w Kielcach / mw)

Powrót na górę strony