Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Młoda kobieta podjęła desperacji krok. W samą porę z pomocą przyszli jej policjanci

Data publikacji 22.07.2022

Kiedy ktoś podejmuje ten desperacki krok, aby odebrać sobie życie, liczy się każda minuta. To już kolejny raz, kiedy wrocławscy policjanci zdążyli w samą porę pomóc osobie potrzebującej. Sierżant sztabowy Dariusz Wołkowski oraz posterunkowy Tomasz Miodek uratowali życie 27-latki. Dzięki ich natychmiastowej reakcji młoda kobieta otrzymała profesjonalną pomoc medyczną.

Policjanci z komisariatu na Fabrycznej we Wrocławiu otrzymali informację, że w jednym z mieszkań na Popowicach młoda kobieta pilnie potrzebuje pomocy.

Kiedy sierżant sztabowy Dariusz Wołkowski wraz z posterunkowym Tomaszem Miodek błyskawicznie dojechali na miejsce, w mieszkaniu zastali 27-latkę, która jak sie okazało, podjęła próbę odebrania sobie życia.

Mundurowi zajęli się kobietą i do czasu przyjazdu wezwanej karetki pogotowia, monitorowali jej stan zdrowia, a następnie przekazali pod opiekę zespołu ratownictwa medycznego, który udzielił jej fachowej pomocy.

Pamiętajmy, że jeśli potrzebujemy pomocy – nie wstydźmy się o nią poprosić. Każdy z nas może mieć słabsze chwile, czasem myślimy, że nic gorszego nie może nas spotkać i nie wiemy jak poradzić sobie z przytłaczającymi nas problemami. Zawsze możemy zwrócić się do specjalistów, którzy pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu. Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami m.in. z Ośrodkiem Interwencji Kryzysowej Nadodrzańskiego Centrum Wsparcia, którzy dyżurują pod numerem telefonu 71 796 40 85. Pamiętajmy, że nie musimy być sami z naszymi problemami. Są osoby, które nam pomogą, całkowicie bezpłatnie i anonimowo.

Na terenie całego kraju można dzwonić na numer alarmowy 112 lub Kryzysowy Telefon Zaufania pod nr 116 123 oraz Młodzieżowy Telefon Zaufania pod nr 116 111 (czynny całą dobę) oraz Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka: 800 121 212 (czynny całą dobę).

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony