Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wycieńczony szedł drogą krajową, z pomocą przyszli policjanci

Data publikacji 22.07.2022

Policjanci prewencji krośnieńskiej komendy pomogli mężczyźnie, który wycieńczony nie był w stanie iść i omdlewał. Mundurowi udzielili mu pierwszej pomocy, zaopatrzyli w wodę, okryli kocem ratunkowym i chłodzili kark. Na miejsce wezwano załogę pogotowia ratunkowego, która sprawdziła stan zdrowia mężczyzny.

W czwartek (21 lipca) dyżurny krośnieńskiej komendy otrzymał zgłoszenie o nietrzeźwym mężczyźnie idącym drogą krajową na obwodnicy Połupina. Gdy policjanci dojeżdżali we wskazany rejon, zauważyli osobę idącą w pełnym słońcu, która znajdując się na jezdni miała problemy z utrzymaniem równowagi. Podejrzenie było jedno – zbyt duża ilość alkoholu, jednak już po chwili okazało się, że powód był bardziej złożony. Mężczyzna, który znajdował się w stanie po użyciu alkoholu, był bardzo wycieńczony, utrudniony był z nim kontakt  i omdlewał. Funkcjonariusze po udzieleniu mu pierwszej pomocy posadzili go w cieniu i zaopatrzyli w wodę. Następnie ochładzając mu cały czas kark, okryli kocem ratunkowym i do czasu przyjazdu załogi karetki pogotowia kontrolowali funkcje życiowe. Dzięki pomocy udzielonej przez policjantów sierżanta sztabowego Tomasza Kolańskiego i starszego sierżanta Filipa Kulika mężczyzna nabrał sił i był w stanie rozmawiać. Następnie został on przekazany ratownikom medycznym, którzy udzielili mu fachowej pomocy.

Przypominamy, że wysokie temperatury mogą stanowić zagrożenie dla naszego zdrowia i życia, dlatego, jeśli nie musisz nie wychodź w tym czasie z domu. Jeśli jednak sytuacja zmusza do wyjścia, zawsze wybieraj miejsce zacienione, noś na głowie kapelusz lub czapeczkę i pij dużo wody. Zwracaj także uwagę na osoby przebywające w twoim otoczeniu. Jeśli zachodzi potrzeba wezwij pogotowie dzwoniąc na numer 112 lub 999.

(KWP w Gorzowie Wlkp./ kp)

  • Policjanci na tle radiowozu
  • Policjant udziela pomocy wycieńczonemu mężczyźnie
  • Ratownik medyczny udziela pomocy mężczyźnie
Powrót na górę strony