Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zapraszamy na mecz Polska - Rumunia

Data publikacji 22.07.2022

Już w sobotę 23 lipca 2022 r. w ramach obchodów Święta Policji odbędzie się w Gliwicach mecz piłkarski pomiędzy policyjnymi reprezentacjami Rzeczpospolitej Polskiej i Rumunii. Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich miłośników piłki nożnej!

Centralne Obchody Święta Policji w związku z przypadającą w tym roku setną rocznicą powołania Policji Województwa Śląskiego zaplanowano na 23 lipca w Katowicach. Największą atrakcją, która odbędzie się po części oficjalnej będzie Mecz Piłki Nożnej Polska - Rumunia, podczas którego zmierzą się policyjne reprezentacje z obu krajów.

Część ceremonialna rocznicowych obchodów będzie miała miejsce na Placu Sławika i Antalla w Katowicach, potem przewidziany jest piknik rodzinny z licznymi atrakcjami dla najmłodszych i wielkie sportowe widowisko z udziałem polskich i rumuńskich policjantów, którzy są jednocześnie zapalonymi miłośnikami piłki nożnej. Festyn odbędzie się wokół stadionu w Gliwicach, gdzie rywalizować będą policyjni piłkarze.

Reprezentanci polskiej Policji i rumuńskiej są już w Gliwicach, gdzie w piątek 22 lipca br. późnym popołudniem odbędą ostatni trening przedmeczowy. W kadrze polskiej Policji widać pełną mobilizację przed zbliżającym się meczem. 

Selekcjoner Reprezentacji Polskiej Policji w Piłce Nożnej Andrzej "Pułkownik" Kuczyński przed sobotnim  meczem z Rumunią przyznał, że w porównaniu do poprzednich meczów, które reprezentacja rozgrywała będą zmiany w składzie, ale nie zdradził ile i jakie. Uchylił jednak rąbka tajemnicy  - Na sto procent na murawie w Gliwicach w wyjściowej jedenastce wybiegnie z opaską kapitana Reprezentacji Polskiej Policji w Piłce Nożnej gen.insp. Jarosław Szymczyk Komendant Główny Policji, u jego boku w ataku wyjdzie nadinsp. Paweł Dobrodziej - Zastępca Komendanta Głównego Policji oraz nadinsp. Dariusz Zięba - Dowódca Centralnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji BOA.

Mecz jak i wyjściowa jedenastka budzi wielkie zainteresowanie wśród kibiców i sympatyków sportu.

Spotkanie z Rumunią jest zaplanowane o godz. 15:00 w Gliwicach na Stadionie Miejskim im. Piotra Wieczorka, gdzie swoje mecze rozgrywa na co dzień miejscowy Piast. Na koniec selekcjoner Andrzej Kuczyński dodał - o 15:00  przy Okrzei 20 wszystko będzie wiadomo i wyjaśni się kto rozpocznie mecz od pierwszego gwizdka ,,.

Serdecznie zapraszamy!

R. Gnap/P.Ost.

Powrót na górę strony