Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjne święto i rywalizacja sportowa policjantów z Polski i Rumunii

Data publikacji 24.07.2022

Dziś każdy chętny mógł wziąć udział w policyjnym pikniku rodzinnym, połączonym z meczem piłki nożnej między stróżami prawa z Polski i Rumunii. W polskiej drużynie kibice podziwiali umiejętności oraz kondycję przedstawicieli najwyższego kierownictwa naszej formacji, w tym Komendanta Głównego - generalnego inspektora Jarosława Szymczyka.

Piknik zorganizowano z okazji święta Policji, na stadionie miejskim w Gliwicach. Atrakcji nie brakowało. Dzieci mogły dokonać „przeglądu” policyjnych maskotek z całego kraju, a młodzież i dorośli przypomnieli sobie zasady udzielania pierwszej pomocy (pokaz prowadzili specjaliści w dziedzinie medycyny ratunkowej).
Był także pokaz musztry, tym razem nie wojskowej, bo przeprowadzony przez „granatowe mundury”, można było obejrzeć, a nawet przymierzyć się do policyjnego sprzętu. Szczególnym zainteresowaniem cieszył się pokaz tresury psów służbowych. Pomyślano również o animacjach, dmuchańcach i malowaniu twarzy dla najmłodszych.

Ale i to nie wszystko. W programie pikniku znalazły się: stoisko z okularami VR, gry i zabawy edukacyjne, miasteczko ruchu drogowego, pokaz Państwowej Straży Pożarnej, możliwość znakowania rowerów przez Straż Miejską. Było też, oczywiście, coś dla ciała - jak na piknik przystało, dla wszystkich zorganizowano grill.

Policja zadbała przy okazji o swoje potencjalnie przyszłe kadry - zainteresowani wstąpieniem do służby mogli uzyskać szczegółowe informacje w specjalnie w tym celu ustawionym Stoisku Doboru Kadr.

Gwoździem programu był mecz pomiędzy Reprezentacją Polskiej Policji a Reprezentacją Policji Rumuńskiej zorganizowany przez Biuro Komunikacji Społecznej KGP. W barwach biało-czerwonych wystąpił m.in. Komendant Główny Policji generalny inspektor Jarosław Szymczyk, zastępca Komendanta Głównego Policji Paweł Dobrodziej oraz Dariusz Zięba, dowódca Centralnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji „BOA”.
Spotkanie zakończyło się wynikiem 1 : 1

Wiadomo jednak, że w tego typu rozrywkach sportowych najważniejszy jest nie wynik, lecz sama rywalizacja, emocje, a w konsekwencji - integracja (w tym przypadku również między policjantami z zaprzyjaźnionych krajów).

Gratulujemy obu drużynom, wyróżniamy też wszystkich zawodników, którzy w tak wysokich temperaturach dali z siebie wszystko, zaprezentowali doskonałą formę fizyczną i zapewnili kibicom dobrą sportową rozrywkę na zasadach fair play.

Źródło KMP Gliwice

 

Powrót na górę strony