Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W dniu wolnym zatrzymał nietrzeźwego

Data publikacji 25.07.2022

W weekend funkcjonariusz tomaszowskiej policji będąc w dniu wolnym od służby, zatrzymał nietrzeźwego kierującego poruszającego się ulicami Tomaszowa Lubelskiego. 38 latek miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w sobotę, 23 lipca 2022 roku po południu, na ul. Leśnej w Tomaszowie Lubelskim. Niezwykłą czujnością wykazał się policjant z Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim., który bedąc w dniu wolnym od służby w godzinach popołudniowych, zauważył jak na ul. Jachymka w Tomaszowie Lubelskim, kierujący mazdą jedzie "wężykiem", najeżdzając na chodnik. Bez zawahania, mundurowy ruszył za kierującym, po czym dokonał zatrzymania kierującego, uniemożliwiając mu dalszą jazdę. 

Badanie alkomatem wykazało, że 38 latek miał ponad 3 promile w wydychanym powietrzu. Pojazd został usunięty z drogi na policyjny parking. Wkrótce mężczyzna za swoje czyny odpowie przed sądem. Grozi mu wysoka kara grzywny oraz do 2 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Łodzi / sc)

Powrót na górę strony