Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Łódzki dzielnicowy laureatem konkursu "Policjant, który mi pomógł"

Data publikacji 25.07.2022

Ogólnopolski Konkurs „Policjant, który mi pomógł” został zorganizowany przez Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji. Jego głównym celem była w szczególności promocja postaw i umiejętności policjantów osobiście zaangażowanych w pomoc osobom krzywdzonym. Wśród laureatów cechujących się wyjątkowym profesjonalizmem, empatyczną postawą i umiejętnościami w obszarze indywidualnej pomocy osobom krzywdzonym, w tym dotkniętym przemocą w rodzinie znalazł się dzielnicowy z III Komisariatu Policji w Łodzi st.asp. Rafał Zduniak.

Dzielnicowy to policjant tzw. „pierwszego kontaktu” łączący Policję ze społeczeństwem, który musi znać swoich "podopiecznych", rozmawiać z nimi i pomagać w rozwiązywaniu problemów i zapobiegać wszelkim niebezpieczeństwom. Ponadto dzielnicowy musi wiedzieć, gdzie w okolicy są miejsca niebezpieczne i na jakie zagrożenia mogą być narażeni okoliczni mieszkańcy. Starszy aspirant Rafał Zduniak, dzielnicowy z III Komisariatu Policji Komendy Miejskiej Policji w Łodzi swoją postawą udowodnił, że los potrzebujących osób zwłaszcza krzywdzonych nie jest mu obojętny. Od siedmiu lat systematycznie odwiedza 70-letnią mieszkankę Łodzi, która zgłosiła się do niego o pomoc. Kobieta doświadczyła przemocy w rodzinie ze strony byłego męża i syna. Policjant wdrożył odpowiednie środki pomocowe oraz uczestniczył w licznych rozmowach dając seniorce poczucie bezpieczeństwa. Kobieta zawsze mogła liczyć na pomoc dzielnicowego nawet kiedy nie było go na służbie. Nigdy nie zignorował telefonu – zawsze służył pomocą. To właśnie pokrzywdzona przemocą zgłosiła policjanta do konkursu opowiadając jak wiele dla niej zrobił. Kobieta nie była w stania wyrazić ogromu podziękowań dla funkcjonariusza. Podkreślała, że był przy niej w trudnych chwilach, gdy była ofiarą dotkniętą przemocą, a także służył pomocą w sytuacjach życia codziennego. Pomagał w przyniesieniu zakupów oraz wypełnieniu druków urzędowych, gdy starała się o pomoc socjalną.

Podczas 15 edycji ogólnopolskiego konkursu "policjant, który mi pomógł", wyłonionych zostało 5 laureatów wśród których był łódzki policjant starszy aspirant Rafał Zduniak. Prywatnie policjant hobbistycznie interesuje się wędkarstwem, siatkówką, a każdą wolną chwilę poświęca jeździe na rowerze z córkami.

Ponadto w sobotę, 23 lipca 2022 roku, podczas Centralnych Obchodów Święta Policji w Katowicach- Prezydent Andrzej Duda wręczył medale państwowe i resortowe. Na placu wśród nagrodzonych był łódzki policjant, aspirant sztabowy Sławomir Milczarek, który otrzymał złoty medal za długoletnią służbę. Serdecznie gratulujemy i jesteśmy dumni , że takie osoby są w naszych szeregach. Życzymy dalszych sukcesów.

(KWP w Łodzi / sc)

Powrót na górę strony