Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z wrocławskiej „kolejówki” pomogli kobiecie, która podjęła dramatyczną decyzję

Data publikacji 28.07.2022

Kiedy do policjantów z Komisariatu Kolejowego wpłynęła informacja o kobiecie, która może potrzebować pomocy, ci zareagowali natychmiast. Dzięki błyskawicznej reakcji i doświadczeniu, funkcjonariusze w rejonie torów kolejowych odnaleźli kobietę, która chciała popełnić samobójstwo. Zaopiekowali się 31-latką i przekazali ją pod opiekę służb medycznych.

Do policjantów z komisariatu na Dworcu Głównym kilka dni temu wpłynęło zgłoszenie o osobie, która znajduje się w rejonie stacji kolejowej na wrocławskich Sołtysowicach i prawdopodobnie chce popełnić samobójstwo. Funkcjonariusze natychmiast włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe w swoim radiowozie, aby jak najszybciej dojechać do potrzebującej pomocy kobiety.

Mundurowi dokładnie sprawdzili okolice stacji kolejowej Wrocław-Sołtysowice, ale też nieodległego targowiska. Nigdzie jednak nie było osoby odpowiadającej podanemu w telefonicznym zgłoszeniu rysopisowi. Funkcjonariusze postanowili skontrolować szlak kolejowy w kierunku Nadodrza, podejrzewając, że właśnie w tym kierunku mogła przemieścić się poszukiwana przez nich osoba.

W pewnej chwili zauważyli kobietę, która znajdowała się w zaroślach, bardzo blisko torowiska, po którym praktycznie co kilka minut poruszają się pociągi osobowe i towarowe. Policjanci zaopiekowali się kobietą oraz wezwali na miejsce zespół ratownictwa medycznego. Do czasu przyjazdu ratowników próbowali uspokoić roztrzęsioną 31-latkę.

Załoga karetki pogotowia podjęła decyzję o przewiezieniu kobiety do specjalistycznego szpitala, gdzie została jej udzielona profesjonalna pomoc psychologiczna.

Możliwe, że dzięki działaniom policjantów z Komisariatu Kolejowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu nie doszło do tragedii.

Pamiętajmy, że jeśli potrzebujemy pomocy nie wstydźmy się o nią poprosić. Każdy z nas może mieć słabsze chwile, czasem myślimy, że nic gorszego nie może nas spotkać i nie wiemy, jak poradzić sobie z przytłaczającymi nas problemami. Zawsze możemy zwrócić się do specjalistów, którzy pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu. Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami m.in. Centrum Wsparcia dla Osób w Stanie Kryzysu Psychicznego, którzy dyżurują pod numerem telefonu 800 70 2222. Możemy też zajrzeć na stronę www.liniawsparcia.pl, gdzie znajduje się lista placówek, w których możemy uzyskać profesjonalną pomoc. Pamiętajmy, nie musimy być sami z naszymi problemami. Są osoby, które nam pomogą, całkowicie bezpłatnie i anonimowo.

(KWP we Wrocławiu / kp)

Powrót na górę strony