Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z wrocławskiej grupy SPEED „nie spoczywają na laurach”… Kolejny zatrzymany pirat drogowy

Data publikacji 28.07.2022

Policjanci, pełniący służbę w ramach grupy SPEED, nie przywiązują zbytniej uwagi do marki, koloru czy wieku auta. Skupiają się na eliminowaniu z ruchu drogowego kierujących, którzy swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem stwarzają szczególne zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Tak też było w przypadku kierującego volkswagenem, który na ul. Kuklińskiego rozpędził swoje auto do 142 km/h. 32-latek przekroczył dopuszczalną w tym miejscu prędkość aż o 92 km/h. Mandat w kwocie 2500 zł, 10 pkt karnych i zatrzymane prawo jazdy na 3 miesiące – to przestroga dla innych piratów drogowych.

24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu i 365 dni w roku podczas pełnionej służby policjanci z wrocławskiej grypy SPEED natychmiast reagują na wszelkie przypadki agresywnej jazdy, stosując prawem przewidziane środki. Przypadki niestosowania się przez kierujących do ograniczeń prędkości, to jedno z tego typu niebezpiecznych zachowań.

Funkcjonariusze, patrolując przy użyciu nieoznakowanego radiowozu Obwodnicę Śródmiejską Wrocławia, zwrócili uwagę na kierującego volkswagenem, który za nic miał obowiązujące w tym miejscu ograniczenie prędkości do 50 km/h, rozpędzając się do 142 km/h.

Policjanci natychmiast przerwali tę brawurową i niebezpieczną jazdę, a 32-letni kierowca, spotkanie z mundurowymi zakończył mandatem w kwocie 2500 zł oraz dopisanymi do jego konta 10 punktami karnymi. Zatrzymano mu również, na 3 miesiące, prawo jazdy.

(KWP we Wrocławiu / kp)

Film przedstawia sytuację opisaną w tekście.

Film 412-147069_2.mp4

Pobierz plik 412-147069_2.mp4 (format mp4 - rozmiar 5.58 MB)

Powrót na górę strony