Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwania mieszkańca DPS-u zakończone. Mężczyzna odnalazł się w Nowym Sączu

Data publikacji 29.07.2022

Wczoraj w okolicach Jeziora Rożnowskiego sądeccy policjanci, wspierani przez służby ratownicze, prowadzili intensywne poszukiwania zaginionego mieszkańca Domu Pomocy Społecznej. Mężczyzna odnalazł się dzisiaj rano na terenie Nowego Sącza.

W czwartek, 28 lipca 2022 roku godzinach porannych łososińscy policjanci przyjęli zawiadomienie o zaginięciu 41-letniego mieszkańca Domu Pomocy Społecznej w Zbyszycach. Z uwagi na stan psychofizyczny mężczyzny funkcjonariusze zarządzili poszukiwania pierwszej, najwyższej kategorii. Wszystkie służby zostały postawione w stan gotowości i już przed południem rozpoczęły się działania w terenie oraz na wodach Jeziora Rożnowskiego. Oprócz policjantów z Komisariatu Policji w Łososinie Dolnej, Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu i Sezonowego Posterunku Wodnego Policji w Rożnowie, w akcję włączyli się również strażacy Państwowej Straży Pożarnej, druhowie ochotniczych straży pożarnych z Gródka nad Dunajcem, Przydonicy, Jelnej i Rożnowa, a także ratownicy WOPR i GOPR. Poszukiwania zakończyły się około godziny 18.00.

W piątek, 29 lipca 2022 roku poszukiwania zaginionego miały być kontynuowane, również z wykorzystaniem drona, ale w godzinach porannych policjanci otrzymali informację, że mężczyzna odnalazł się na terenie Nowego Sącza. Jego życiu nic nie zagraża.

(KWP w Krakowie / sc)

  • samochód terenowy straży pożarnej z quadem na przyczepie
  • zbiórka przed rozpoczęciem działań w terenie - samochody służbowe Policji i straży pożarnej oraz przedstawiciele służb ratowniczych
Powrót na górę strony