Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Biegamy oraz #pomagamyichronimy

Data publikacji 29.07.2022

Policjanci i pracownicy Policji z KWP i KMP w Radomiu wystartowali w biegu wirtualnym organizowanym przez Fundację Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach, która obchodzi swoje 25-lecie. Z tej okazji przygotowano specjalny bieg charytatywny. Idea tegorocznego przedsięwzięcia jest szczytna - pomoc dzieciom i wdowom po policjantach, którzy oddali swoje życie na służbie. Udział w biegu, to nie tylko wyraz solidarności z rodzinami policjantów, którzy na rzecz innych złożyli najwyższą ofiarę, czyli swoje życie, ale także budowanie poczucia przynależności do grupy zawodowej, której naczelnym hasłem są słowa „Pomagamy i chronimy".

Dzisiaj w biegu, nad zalewem na radomskim osiedlu Borki, wzięli udział policjanci i pracownicy Policji z kilku wydziałów KWP zs. w Radomiu oraz Komendy Miejskiej Policji w Radomiu pod przewodnictwem nadinsp. Waldemara Wołowca - Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu. W sumie na stracie wirtualnego biegu stanęło ponad 50 osób, a każda z nich wpłaciła na konto fundacji co najmniej 25 zł. 

Wpisowe uzyskane z biegu zostanie przekazane na rzecz Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach. Ideą jest pokonanie dystansu w 25 minut i wpłata minimum 25 zł. Trasę można pokonać biegiem, marszem z kijkami, spacerem. Miejsce ani trasa są bez znaczenia - najważniejsza jest chęć niesienia pomocy potrzebującym rodzinom policjantów oraz wspólna zabawa. Ważne jest też to, aby zgodnie z regulaminem zmierzyć swój czas i dystans oraz udokumentować udział w wirtualnej imprezie. Bieg charytatywny na rzecz Fundacji trwa do 18 sierpnia 2022 roku.

Oprócz wymiernej finansowej pomocy podopiecznym Fundacji Bieg Charytatywny promuje również aktywność fizyczną, która jest najlepszym sposobem na walkę ze stresem, a także krokiem do wzmacniania własnego organizmu. Zgłoszenia uczestnictwa przyjmowane są na stronie: https://zapisyonline.pl  do 18 sierpnia.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 43.47 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony