Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierującego

Data publikacji 01.08.2022

Policjantem jest się nie tylko na służbie, ale również poza nią. Udowodnił to policjant Wydziału Ruchu Drogowego kutnowskiej komendy, który w czasie wolnym od służby ujął pijanego kierowcę. Jak się okazało, mężczyzna miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

30 lipca po godzinie 16.00 policjant w czasie wolnym od służby, jadąc swoim prywatnym samochodem jedną z ulic w Kutnie zauważył, iż jadący przed nim fiat seicento nie trzyma prawidłowego toru jazdy. Policjant miał podejrzenie, że kierujący tym pojazdem może być nietrzeźwy. Wykorzystując moment zatrzymania się pojazdu na poboczu drogi, funkcjonariusz bez chwili zastanowienia wyszedł do kierującego. Wyczuł od niego silną woń alkoholu. Natychmiast wyjął kluczyki ze stacyjki i wezwał patrol policji.

Przybyły na miejsce umundurowany patrol policji przeprowadził u 33-latka badanie na zawartość alkoholu. Kierujący miał ponad 2 promile w organizmie. Dzięki funkcjonariuszowi pijany kierowca został wyeliminowany z drogi. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz sądowy prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.

Policjanci apelują do wszystkich, aby reagowali widząc osoby, które po pijanemu wsiadają za kierownicę samochodu. Nasza reakcja może uratować czyjeś życie.

(KWP w Łodzi / kp)

Powrót na górę strony