Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozbita zorganizowana grupa przestępcza zajmująca się produkcją papierosów!

Data publikacji 01.08.2022

Rozbiliśmy zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się produkcją papierosów. Nielegalna „fabryka” znajdowała się w Radomiu. Jak wynika z ustaleń śledczych, członkowie grupy wytworzyli łącznie ponad 20 milionów papierosów oraz ponad 11 ton krajanki tytoniowej. W działaniach realizowanych pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Lublinie brali udział kryminalni z KWP w Lublinie wspierani przez policjantów z CBŚP oraz funkcjonariuszy z Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej.

Dzięki skoordynowanym działaniom i wymianie informacji funkcjonariusze ustalili miejsce nielegalnej produkcji papierosów. „Fabryka” w której działały 4 maszyny znajdowała się w Radomiu. Poza maszynami na miejscu zabezpieczyli blisko 400 tysięcy papierosów, ponad 600 kg krajanki tytoniowej i ponad 500 litrów spirytusu. 6 osób zostało zatrzymanych i usłyszało zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Wszyscy zostali już tymczasowo aresztowani na okres trzech miesięcy.

 

Film VID-20220801-WA0002.mp4

Pobierz plik VID-20220801-WA0002.mp4 (format mp4 - rozmiar 14.83 MB)

 

Jak wynika z ustaleń śledczych mężczyźni w okresie od kwietnia 2021 r do lipca 2022 r wytworzyli ponad 20 milionów papierosów oraz ponad 11 ton krajanki tytoniowej, powodując uszczuplenie Skarbu Państwa na kwotę 35 milionów złotych.

W działaniach realizowanych pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Lublinie brali udział kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, policjanci z Zarządu w Radomiu Centralnego Biura Śledczego Policji oraz funkcjonariusze z Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego.

Straty budżetu państwa z tej przestępczej działalności to co najmniej 35 mln zł. Postępowanie prowadzi Lubelski Urząd Celno-Skarbowy w Białej Podlaskiej, pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Lublinie.

 zlikwidowana fabryka papierosów

nadkom. Andrzej Fijołek

Rzecznik Prasowy
Komendanta Wojewódzkiego Policji
w Lublinie

  • policjanci siłowo wchodzą do budynku
  • krajanka tytoniowa i wiadro w pudle
  • zabezpieczyli papierosy bez akcyzy
Powrót na górę strony