Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dolnośląscy funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę, który przewoził nielegalnych imigrantów

Data publikacji 03.08.2022

Mundurowi z wrocławskiego Oddziału Prewencji Policji pełniąc służbę na wschodniej granicy naszego kraju, w okolicach Hajnówki zatrzymali 38-letniego obywatela Gruzji. Mężczyzna podejrzewany jest o pomoc w zorganizowaniu nielegalnego przekroczenia granicy przez dwóch Syryjczyków i dwóch Jemeńczyków. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu, a nielegalni imigranci pod opiekę Straży Granicznej.

Niedawno pisaliśmy o funkcjonariuszach z Oddziału Prewencji Policji z Wrocławia, którzy pełniąc służbę we wschodnich rejonach naszego kraju, pomogli kobiecie poszkodowanej w zdarzeniu drogowym. Tym razem policjanci z tej samej jednostki również interweniowali pełniąc służbę w ramach ochrony granic Rzeczypospolitej. Jednak tym razem interwencja nie dotyczyła udzielania pomocy, a popełnienia przestępstwa przez obywatela Gruzji.

Mundurowi podczas patrolowania rejonu służbowego w miejscowości Hajnówka, zwrócili uwagę na osobowego peugeota. Funkcjonariusze zauważyli, że w pojeździe znajduje się kilka osób. Postanowili więc skontrolować podejrzany pojazd, zwłaszcza, że nadal zdarzają się przypadki nielegalnego przekraczania nieodległej granicy polsko-białoruskiej, a imigranci próbują dostać się w głąb kraju właśnie za pomocą samochodów lub busów.

I tym razem podejrzenia dolnośląskich funkcjonariuszy miały swoje uzasadnienie. Za kierownicą osobówki siedział obywatel Gruzji, który w pojeździe przewoził dwóch Jemeńczyków oraz dwóch Syryjczyków. Oprócz kierującego wszyscy przebywali na terenie Polski nielegalnie i z ustaleń mundurowych wynikało, że jakiś czas wcześniej przekroczyli tzw. zieloną granicę.

W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa policjanci z wrocławskiego oddziału prewencji zatrzymali 38-letniego kierowcę, a obywateli Bliskiego Wschodu przekazali pod opiekę wezwanych wcześniej na miejsce funkcjonariuszy Straży Granicznej.

Zatrzymany Gruzin podejrzewany jest o popełnienie przestępstwa polegającego na zorganizowaniu innym osobom przekroczenia wbrew przepisom granicy Rzeczpospolitej Polskiej. Dzięki skutecznym działaniom doświadczonych policjantów z dolnośląskiej stolicy mężczyzna poniesie konsekwencje swoich przestępczych czynów. Grozić mu może kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Krzysztof Marcjan
Sekcja Prasowa KWP we Wrocławiu

Źródło zdjęcie/film:
KPP Hajnówka

Opis filmu: film przedstawia prowadzenie zatrzymanego mężczyzny

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 6.26 MB)

Pliki do pobrania

  • 195.47 KB
    Deskrypcja filmu
Powrót na górę strony