Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odnaleźli zaginione dziecko

Data publikacji 03.08.2022

Dzięki sprawnej akcji kamieńskich policjantów poszukiwania 10-letniego chłopca zakończyły się sukcesem. W wyniku intensywnych działań i zaangażowaniu funkcjonariuszy, dziecko całe i zdrowe zostało odnalezione w ciągu niespełna godziny od zgłoszenia.

Wczoraj, (2.08.2022 r.) kilka minut przed godziną 11:00 na telefon alarmowy 112 zadzwoniła 33- letnia kobieta, obywatelka Ukrainy, zgłaszając zaginięcie swojego 10- letniego syna w miejscowości Wolin.

Z przekazanych informacji wynikało, że chłopiec oddalił się w nieznanym kierunku, gdy jego matka była w sklepie. Kiedy kobieta zorientowała się, że 10-latka nie ma przy niej, pomyślała, że chłopiec mógł wsiąść do pociągu na pobliskiej stacji PKP.
Po otrzymaniu zgłoszenia, dyżurny jednostki natychmiast przekazał informację  policjantom, jedn z patroli pojechał na najbliższą stację, gdzie zatrzymuje się pociąg. Natomiast konduktorom zlecono sprawdzenie, czy w przedziałach pociągu, nie znajduje się osoba odpowiadająca opisem zaginionego.

Komendant jednostki w Wolinie ogłosił poszukiwania chłopca, kierując w rejon jego zaginięcia  podległych mu funkcjonariuszy oraz policjantów z Międzyzdrojów. Mundurowi  zarówno w patrolach zmotoryzowanych, jak i pieszych rozpoczęli akcję poszukiwawczą. Policjanci sprawdzali wszystkie drogi, którymi mógł się poruszać 10-latek oraz weryfikowali każdy sygnał mogący naprowadzić ich na ślad chłopca.

W niecałą godzinę, około godziny 11.50 10-latek został odnaleziony kilkaset metrów od miejsca, gdzie tymczasowo zamieszkuje ze swoją matką.

Chłopiec cały i zdrowy został przekazany pod opiekę matce.

(KWP w Szczecinie / kp)

Powrót na górę strony