Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali 2 kobiety podczas usiłowania oszustwa

Data publikacji 04.08.2022

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KWP w Poznaniu, przy współpracy z funkcjonariuszami z Komisariatu Policji Poznań Grunwald, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Poznań Grunwald zatrzymali 2 osoby podejrzane m.in. o usiłowanie oszustwa dotyczącego mienia znacznej wartości. Za to przestępstwo grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci ustalili, że 2 kobiety od pewnego czasu opiekowały się starszą panią. W pewnym momencie zorientowały się, że poszkodowana posiada na koncie bankowym spore oszczędności. Opiekunki postanowiły przejąć te pieniądze. Wykorzystując wiek seniorki oraz fakt, że nie zdaje sobie sprawy z tego, co podpisuje, dały jej do podpisania notarialne pełnomocnictwo. Za pomocą tego dokumentu planowały w banku wypłacić pieniądze z konta mieszkanki Poznania. 19 lipca br. policjanci zatrzymali właśnie w banku 58 i 65-latkę, zanim te zdążyły zrealizować swój plan.

W trakcie prowadzonych przez policjantów czynności okazało się, że zatrzymane zdążyły już przejąć od pokrzywdzonej ponad 50 tys. złotych. Natomiast dzięki szybkim i sprawnym policyjnym działaniom, nie udało się kobietom wypłacić z banku 240 tys. złotych.

Podejrzane usłyszały zarzut usiłowania oszustwa dotyczącego mienia znacznej wartości oraz wyłudzenia i posługiwania się poświadczeniem nieprawdy, za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Zostały objęte policyjnym dozorem.

(KWP w Poznaniu / kp)

Powrót na górę strony