Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zaatakował nożem w centrum miasta

Data publikacji 08.08.2022

Za rozbój z użyciem noża odpowie 64-latek, który zażądał od znajomego 20 złotych. Pokrzywdzony 55-latek był kilkukrotnie raniony w głowę. Dzięki szybkiej wymianie informacji pomiędzy pracownikami miejskiego monitoringu i policjantami sprawca został zatrzymany bezpośrednio po napadzie. Na wniosek śledczych sprawca trafił do tymczasowego aresztu na 3 miesiące.

Do zdarzenia doszło w ostatni piątek rano. Pracownicy monitoringu miejskiego powiadomili dyżurnego o zdarzeniu zarejestrowanym przez kamery. Przy ulicy Królewskiej doszło do brutalnego ataku przy użyciu noża. Sprawca miał odjechać autobusem. Informacje o lokalizacji sprawcy oraz pokrzywdzonego na bieżąco przekazywali mundurowym pracownicy monitoringu. Na miejsce od razu skierowano najbliższe patrole.

Funkcjonariusze szybko zatrzymali 64-latka. Działania były dynamiczne. Mężczyzna był pod widocznym działaniem alkoholu. Jak się okazało, sprawca zażądał od swojego kolegi pieniędzy w kwocie 20 złotych, jednocześnie grożąc mu nożem. Gdy po chwili 55-latek odmówił, został zaatakowany i kilkukrotnie raniony ostrzem w głowę. Pokrzywdzony po zdarzeniu został przewieziony do szpitala, gdzie udzielono mu pomocy medycznej.

64-latek usłyszał zarzuty rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia w warunkach multirecydywy. Mężczyzna na wniosek policjantów 1. komisariatu i prokuratora został doprowadzony do sądu, który zdecydował o tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące.

(KWP w Lublinie / kp)

Film przedstawia sytuację opisaną w tekście. Ostrzeżenie: Film zawiera sceny przemocy.

  • Zdjęcie przedstawia policjantów, którzy wprowadzają zatrzymanego mężczyznę do radiowozu
  • mężczyzna z nożem
  • Ratownicy prowadzą pokrzywdzonego mężczyznę do karetki

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 21.06 MB)

Powrót na górę strony