Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci suskiej drogówki pomogli w szybkim dotarciu do szpitala

Data publikacji 09.08.2022

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej pomogli ojcu 12-letniego chłopca w szybkim i bezpiecznym dotarciu do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Suchej Beskidzkiej. Chłopiec potrzebował pilnej interwencji medyków.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (8.08.2022) tuż po godzinie 14.00. Policjanci z suskiej drogówki otrzymali zgłoszenie z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego o kierowcy samochodu marki Volvo, który potrzebował szybko dowieźć do szpitala w Suchej Beskidzkiej własnego syna. Dziecko z uwagi na chorobę zaczęło się dusić.

Zatroskany ojciec, wiedząc, że syn będzie potrzebował pomocy na oddziale ratunkowym, nie czekając ani sekundy, ruszył w kierunku szpitala. Z uwagi na to, że miejscowość jest odległa od szpitala, poinformował od razu Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Krakowie o sytuacji, prosząc o ewentualną asystę policjantów podczas przejazdu przez miejskie skrzyżowania.

Policjanci po otrzymaniu zgłoszenia włączając sygnały uprzywilejowania ruszyli w kierunku jadącego Volvo i na ul. Role w Suchej Beskidzkiej przejęli pojazd z małym pacjentem, a następnie sprawnie blokując skrzyżowania, szybko przemieścili się w kierunku szpitala gdzie chłopiec został przekazany pod opiekę lekarzy.

(KWP w Krakowie / kp)

Powrót na górę strony