Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Obywatele Gruzji odpowiedzą za kradzież z włamaniem do toyoty RAV4

Data publikacji 10.08.2022

„Orły” ze stołecznej samochodówki znowu w akcji. Tym razem na gorącym uczynku kradzieży z włamaniem do toyoty RAV4 zatrzymali dwóch obywateli Gruzji. 42 i 50-letni mężczyźni po usłyszeniu zarzutów zostali tymczasowo aresztowani na 2 miesiące. Zatrzymania są efektem działań operacyjnych, jakie już od dłuższego czasu prowadzili na terenie Warszawy policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Samochodową KSP.

Policjanci stołecznego Wydział u do walki z Przestępczością Samochodową Komendy Stołecznej Policji nie ustają w podejmowaniu działań wymierzonych w złodziei samochodowych. Nie inaczej było tym razem. Już od jakiegoś czasu funkcjonariusze grupy „Orzeł” mieli na celowniku dwóch obywateli Gruzji, których podejrzewali o kradzieże z włamaniem do pojazdów głównie marek japońskich z różnych osiedlowych parkingów niestrzeżonych na terenie Warszawy.

Ostatnie działania policjanci samochodówki skoncentrowali na Pradze Północ. Podczas obserwacji jednego z tamtejszych parkingów zauważyli, jak dwóch mężczyzn poruszających się vw polo interesuje się zaparkowaną przy ulicy Olszowej toyotą RAV4. Podejrzenia funkcjonariuszy sprawdziły się w momencie, kiedy o 4.00 nad ranem z obserwowanego przez nich parkingu najpierw wyjechał vw polo, a za nim toyota RAV4.

Złodzieje przeprowadzili skradziony samochód na inny niestrzeżony parking i tam pozostawili. Wtedy, z uwagi na podejrzenie, że mężczyźni skradli samochód, policjanci wkroczyli do akcji i zatrzymali, jak się okazało, dwóch obywateli Gruzji w wieku 42 i 50 lat.

W trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze przeszukali vw polo, którym przemieszczali się podejrzani. Wewnątrz znaleźli i zabezpieczyli, m.in. urządzenia elektroniczne i mechaniczne, które mogły być wykorzystywane do kradzieży samochodów.

Zatrzymani obywatele Gruzji zostali przewiezieni do Komendy Stołecznej Policji, gdzie ich przesłuchano, a następnie zostali przewiezieni do Prokuratury Rejonowej Warszwa - Praga Północ, gdzie usłyszeli zarzuty. Decyzją sądu na wniosek prokuratora nadzorującego sprawę zostali tymczasowo aresztowani na 2 miesiące.

Policjanci ustalają, czy mężczyźni nie mają związku z innymi kradzieżami samochodów marek japońskich, jakie w ostatnim czasie miały miejsce na terenie Warszawy.

Postępowanie jest prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Warszawa - Praga Północ.

(KSP / mw)

  • odzyskane skradzione auto - widok z przodu
  • odzyskane skradzione auto - widok z boku
  • odzyskane skradzione auto - widok z tyłu
Powrót na górę strony