Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za przestępczość akcyzową

Data publikacji 11.08.2022

Lubuscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą zabezpieczyli 200 kg nielegalnego tytoniu przewożonego w zatrzymanym do kontroli aucie, którym podróżowało dwóch mężczyzn. Kolejne 300 sztang papierosów bez znaków skarbowych akcyzy policjanci znaleźli w mieszkaniu jednego z nich. Zatrzymani odpowiedzą za złamanie przepisów kodeksu karno - skarbowego. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności oraz wysokie kary finansowe.

Dzięki pracy operacyjnej i ustaleniom policjantów z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim w nocy z wtorku na środę [ z 9 na10 sierpnia ], po godzinie 1.30, policjanci ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp. przy ul. Łokietka zatrzymali do kontroli drogowej osobowego seata. W samochodzie podróżowało dwóch mężczyzn w wieku 45 oraz 59 lat. Podczas przeszukania okazało się, że wcześniejsze przypuszczenia policjantów były słuszne. W przestrzeni bagażowej mężczyźni ci przewozili 10 worków, w których łącznie znajdowało się 200 kilogramów nielegalnego tytoniu. Dalsze czynności w tej sprawie, m.in. przeszukanie pomieszczeń mieszkalnych jednego z nich, pozwoliły na ujawnienie kolejnej partii kontrabandy - policjanci zabezpieczyli niemal 300 sztang papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Łącznie wartość uszczupleń podatkowych oszacowano na blisko 230 tysięcy złotych. Zabezpieczono również blisko 17 tysięcy złotych.

Zatrzymani mężczyźni odpowiedzą za złamanie przepisów kodeksu karno - skarbowego. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności oraz wysokie kary finansowe.

(KWP w Gorzowie / mw)

  • leżące w bagażniku pojazdu worki
  • stojące na podłodze worki
  • zabezpieczone papierosy
  • zabezpieczone kartony z papierosami
Powrót na górę strony