Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne motocykle BMW zasilą komendy miejskie i powiatowe w województwie

Data publikacji 11.08.2022

Siedem nowych motocykli trafi do jednostek terenowych w naszym województwie. Maszyny w nowej kolorystyce będą użytkowane przez policjantów ruchu drogowego. Nowoczesny sprzęt to nowe możliwości i bezpieczeństwo dla funkcjonariuszy.

Nowe motocykle BMW są współfinansowane przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach projektu pn. „Bezpieczniej na drogach-motocykle dla służby ruchu drogowego” z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Dokładnie siedem takich maszyn trafi do jednostek terenowych. Po dwa motocykle do Komendy Miejskiej Policji w Toruniu, Włocławka i Grudziądza oraz jeden motocykl do Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu.

Przypomnijmy, że dwa motocykle BMW trafiły już do Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy. Na drogach miasta i powiatu bydgoskiego można już zobaczyć policjantów korzystających z nowego sprzętu w nowej kolorystyce.

Motocykl BMW R 1250 RT zasilany jest dwucylindrowym bokserem o pojemności 1254 cm3. Silnik daje kierującemu do wykorzystania 136 koni mechanicznych, moment obrotowy o wartości 143 Nm skutecznie rozpędza motocykl. Policyjna wersja tej maszyny jest jednoosobowa, a miejsce pasażera zajmuje zintegrowany z centralą radiową kufer.

Zupełnie nowe barwy policyjne zostały wzbogacone o wiele elementów odblaskowych, a także sygnały uprzywilejowania LED z przodu i z tyłu koloru niebieskiego oraz czerwonego. W wyposażeniu znajdziemy także podgrzewane siedzenie i manetki, a także inne elementy poprawiające komfort kierowcy.

Łącznie do garnizonu trafi 20 takich motocykli.

  • Widok na zaparkowane motocykle policyjne
  • zbliżenie na przednią część motocykla policyjnego
  • Otwarty bagażnik motocykla policyjnego
  • zbliżenie na tylną część motocykla policyjnego
  • widok na zaparkowane cztery motocykle policyjne
Powrót na górę strony