Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Seryjny podpalacz zatrzymany przez kryminalnych. Straty to ponad 21 tysięcy złotych

Data publikacji 12.08.2022

Kryminalni z Żar zatrzymali mężczyznę podejrzanego o serię podpaleń pojemników na odpady na terenie miasta. Wyrządzone przez niego szkody opiewają na sumę ponad 21 tysięcy złotych. 64-letni mężczyzna usłyszał łącznie 8 zarzutów.

W środę, 10 sierpnia 2022 roku do Komendy Powiatowej Policji w Żarach wpłynęły kolejne zgłoszenie, o serii podpaleń pojemników na odpady w rejonie ulicy Zielonogórskiej w Żarach. O podobnych sprawach policjanci informowani byli na przestrzeni ostatnich trzech miesięcy. Zgromadzony materiał procesowy wykorzystany został w pracy operacyjnej, dzięki czemu wytypowano podejrzanego o liczne zniszczenia mienia.

Jeszcze tego samego dnia żarscy kryminalni zatrzymali wytypowanego mężczyznę, który w eksperymencie procesowym wskazał miejsca, w których dokonywał podpaleń pojemników i koszy na śmieci. Eksperyment procesowy potwierdził, że wskazane miejsca podpaleń są tożsame z tymi, o których zawiadamiali Policję pokrzywdzeni. Zatrzymany 64-letni mieszkaniec Żar usłyszał 8 zarzutów zniszczenia mienia. Łączna kwota wyrządzonych szkód to ponad 21 tysięcy złotych. O dalszym losie mężczyzny zdecyduje sąd.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / sc)

Powrót na górę strony