Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci eskortowali rodziców z niemowlęciem do szpitala

Data publikacji 12.08.2022

Kolejne podziękowania otrzymał Komendant Powiatowy Policji w Kłodzku za wzorową postawę policjantów z wydziału ruchu drogowego kłodzkiej komendy. Szybkie i skuteczne działania policjantów doprowadziły do szczęśliwego zakończenia bardzo nieprzyjemnej sytuacji. Funkcjonariusze wykazali się postawą godną naśladowania, dokładając wszelkich starań, aby rodzice wraz z maleństwem, którego życie i zdrowie było zagrożone, bezpiecznie i w jak najkrótszym czasie trafili do szpitala.

„Panowie dziękujemy Wam serdeczne! Dzięki funkcjonariuszom takim jak Panowie, człowiek nabiera wiary w mundur Polskiej Policji, a słowa Roty nie są pustymi sloganami”. Takie słowa do Komendanta Powiatowego Policji w Kłodzku skierował wdzięczny ojciec małego dziecka, któremu w szybkim dotarciu do szpitala pomogli policjanci z kłodzkiej drogówki. Aspirant sztabowy Rafał Małysa oraz starszy sierżant Mariusz Zembroń podczas patrolu zaraz po uzyskanej informacji, że życie i zdrowie dziecka jest zagrożone, niezwłocznie ruszyli z pomocą.

Rodzice poprosili mundurowych o pomoc w szybkim przejeździe do szpitala w Kłodzku, ponieważ u ich małej córeczki gwałtownie pogorszył się stan zdrowia.

W takiej sytuacji decyzja policjantów mogła być tylko jedna. Włączyli sygnały uprzywilejowania, poinstruowali ojca dziecka, w jaki sposób ma poruszać się za radiowozem i rozpoczęli pilotaż volkswagena do szpitala. Na szczęście zdążyli na czas i maleństwo otrzymało profesjonalną pomoc medyczną, a funkcjonariusze podziękowanie od szczęśliwych rodziców.

To kolejny przykład tego, że dewiza „służyć i chronić” codziennie przyświeca tysiącom policjantów, którzy dbają o bezpieczeństwo mieszkańców naszego kraju.

(KWP we Wrocławiu / mw)

 

Powrót na górę strony