Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oświęcimscy policjanci ewakuowali dwóch mężczyzn z zadymionego domu

Data publikacji 16.08.2022

Policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu starszy sierżant Ivo Kopijasz oraz starszy sierżant Paweł Zieliński weszli do zadymionego domu, w którym odnaleźli dwóch śpiących mężczyzn. Mundurowi bezpiecznie wyprowadzili ich na zewnątrz budynku. Dzięki błyskawicznej ewakuacji mężczyźni nie zatruli się dymem.

W niedzielny (14.08.2022) poranek, tuż przed godziną 6.00 operator numeru alarmowego 112 otrzymał zgłoszenie dotyczące pożaru, do którego doszło w jednym z domów jednorodzinnych w gminie Oświęcim. Najbliżej miejsca zdarzenia byli policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego. Funkcjonariusze szybko dotarli pod wskazany adres. Przed posesją zastali dwie kobiety 45-latkę, która powiadomiła służby oraz 78-letnią właścicielkę posesji. Kobieta zdążyła opuścić zadymiony budynek o własnych siłach. Z jej relacji wynikało, że wewnątrz domu, na pierwszym piętrze pozostał jej 56-letni syn oraz jego 42-letni znajomy.

Pomimo dużego zadymienia policjanci podjęli decyzję o wejściu do wnętrza budynku. Po kilku minutach funkcjonariusze odnaleźli dwóch śpiących mężczyzn. Obudzili ich, a następnie wyprowadzili na zewnątrz budynku. Dzięki szybko przeprowadzonej ewakuacji żaden z mężczyzn nie potrzebował pomocy medycznej.

Strażacy wstępnie określili, że powodem zadymienia budynku było zwarcie instalacji elektrycznej w wyniku czego zwęgleniu uległy panele ścienne i sufitowe. Po oddymieniu pomieszczeń mieszkańcy mogli wrócić do domu.

(KWP w Krakowie / kp)

Powrót na górę strony