Lubuscy policjanci zaangażowani w sytuację na Odrze
Lubuscy stróże prawa aktywnie współpracują z innymi służbami i instytucjami monitorując Odrę z brzegu, wody i powietrza. Funkcjonariusze informują o zagrożeniach jakie mogą się wiązać z wchodzeniem do Odry, zabezpieczają rejon działania podmiotów odpowiedzialnych za pobieranie próbek wody oraz śniętych ryb, a także sprawdzają respektowanie wprowadzonego zakazu wstępu do rzeki.
Policyjne patrole już od kilku dni czynnie biorą udział w minimalizowaniu skutków związanych z sytuacją na Odrze. W akcji biorą udział policyjni wodniacy, którzy monitorują rejon rzeki i przekazują informacje odpowiednim służbom w celu usunięcia śniętych ryb z wody. Te same zadanie mają funkcjonariusze wykorzystujący policyjny śmigłowiec, który codzienne patroluje trudno dostępne miejsca na rzece. Kolejnym wykorzystywanym elementem jest policyjny dorn, który świetnie się spisuje w sprawdzaniu biegu rzeki z powietrza. Funkcjonariusze czynnie działają również na brzegu rzeki, informując mieszkańców znajdujących się w bezpośrednim sąsiedztwie z Odrą o zaistniałym zagrożeniu oraz zakazie wstępu do wody.
Przypominamy, że Komendant Główny Policji generalny inspektor Jarosław Szymczyk wyznaczył nagrodę w wysokości 1 miliona złotych za wskazanie osoby odpowiedzialnej za zanieczyszczenie Odry lub posiadającej istotne informacje mogące doprowadzić do jej ustalenia. Informacje można przekazywać dzwoniąc pod specjalnie uruchomiony numer telefonu - 600 940 690.
sierżant sztabowy Karol Florczak
Komenda Wojewódzka Policji w Gorzowie Wielkopolskim
Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 19.5 MB)
Pliki do pobrania
-
Audiodeskrypcja filmu
353.55 KB
-
Deskrypcja tekstowa filmu
11.37 KB