Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Próbował odebrać sobie życie, uratowali go legniccy policjanci

Data publikacji 18.08.2022

W nocy policjanci Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego z legnickiej komendy uratowali życie mężczyźnie, który usiłował popełnić samobójstwo. Szybkie i zdecydowane działanie mundurowych, którzy podjęli resuscytację, przywróciło funkcje życiowe 42-latka. Do niecodziennej interwencji doszło w jednym z mieszkań na terenie miasta. Pamiętajmy, nie zawsze musimy sami mierzyć się z kryzysową sytuacją, która wydarzyła się w naszym życiu – warto skorzystać z pomocy specjalistów.

Policjanci z wydziału Patrolowo-Interwencyjnego legnickiej komendy w składzie mł. asp. Adrian Szulda i st. post. Marcin Wilczek, zostali skierowani przez dyżurnego jednostki do jednego z mieszkań na terenie Legnicy, gdzie według zgłoszenia miał przebywać mężczyzna, który zamknął się w łazience z zamiarem popełnienia samobójstwa, kalecząc sobie ręce.

Mundurowi szybko przybyli pod wskazany w zgłoszeniu adres. Liczyła się każda sekunda, gdyż życie ludzkie było zagrożone. Na miejscu zastali nieprzytomnego 42-letniego mężczyznę z ranami ciętymi rąk, które zagrażały jego życiu. Bez chwili wahania policjanci przystąpili do reanimacji, która przebiegła pomyślnie. Funkcje życiowe mężczyzny zostały przywrócone i odzyskał przytomność.

Funkcjonariusze udzielili mu niezbędnej pomocy, po czym przekazali pod opiekę medyków, którzy zabrali 42-latka do szpitala.

Bez wątpienia dynamika oraz stanowczość podjętych przez policjantów działań przyczyniły się do uratowania jego życia. To kolejny przykład profesjonalizmu i zaangażowania dolnośląskich policjantów, którzy każdego dnia swojej służby starają się jak najsumienniej wypełniać słowa roty ślubowania.

Policjanci przypominają, że prośba o pomoc nie jest wstydem. Każdemu zdarzają się gorsze chwile, niepowodzenia, a sami nie wiemy, jak poradzić sobie z problemami. Co ważne - nie musimy być sami z naszymi problemami. Są osoby, które nam pomogą całkowicie bezpłatnie i anonimowo. Zawsze możemy zwrócić się do specjalistów, którzy pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu. Najlepiej nawiązać kontakt z organizacją pomocową, np. Centrum Wsparcia dla Osób w Stanie Kryzysu Psychicznego, gdzie specjaliści dyżurują pod numerem telefonu 800 702 222. Możemy też zajrzeć na wspomnianą stronę, na której znajduje się lista placówek, w których uzyskamy profesjonalną pomoc.

(KWP we Wrocławiu / sc)

Powrót na górę strony