Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Miał ponad 2 promile i prowadził auto. Zatrzymał go policjant po służbie

Data publikacji 19.08.2022

Policjantem jest się całą dobę, a nie tylko w czasie pełnionej służby. Dowód na to dał nowosolski policjant, który w czasie wolnym zatrzymał nietrzeźwego kierowcę. Jak się okazało, 28-latek miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Teraz nieodpowiedzialny kierowca odpowie za swoje czyny przed sądem.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli aspirant sztabowy Tomasz Szczęsniak, w środę, 17 sierpnia 2022 roku, będąc w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierowcę. Mundurowy jadąc w kierunku miejscowości Drwalewice nad drogą S3, zauważył pojazd, który uderzył w barierą energochłonną, a kierowca zaczął oddalać się z miejsca zdarzenia. Funkcjonariusz bez chwili zawahania ruszył za nim. Po chwili zatrzymał mężczyznę. Jak się okazało, 28-latek miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie.

Kierowca stracił już prawo jazdy. Odpowie za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości za co grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności i konsekwencje finansowe. Mężczyzna odpowie także za inne popełnione wykroczenia.

Gdyby nie szybka interwencja nowosolskiego policjanta mogłoby dojść do tragedii na drodze. Dzięki wzorowej postawie mundurowego kolejny pijany kierowca został wyeliminowany z naszych dróg.

(KWP w Gorzowie / mw)

Powrót na górę strony