Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poprosił policjantów o pomoc w odnalezieniu swojej koleżanki, z którą zdobywał Koronę Karkonoszy

Data publikacji 19.08.2022

Jeleniogórscy policjanci na szlakach turystycznych prowadzących na Śnieżkę poszukiwali 29-letniej turystyki ze Śląska. O pomoc w jej odnalezieniu poprosił zaniepokojony kolega, z którym wspólnie zdobywała Koronę Karkonoszy. Kobieta zniknęła przy wejściu na czerwony szlak. Mężczyzna szukał jej sam długi czas, ale te działania nie przyniosły efektu, dlatego o pomoc zwrócił się do funkcjonariuszy. Kobieta cała i zdrowa odnalazła się na Śnieżce.

18 sierpnia 2022 roku, około godziny 17.40 funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Karpaczu zostali powiadomieni o zaginięciu 29-letniej turystki ze Śląska.

O pomoc w jej poszukiwaniu poprosił kolega, z którym kobieta zdobywała Koronę Karkonoszy. Tego dnia para wybierała się na Śnieżkę. Mężczyzna stracił z nią kontakt przy ul. Olimpijskiej w Karpaczu przy wejściu na czerwony szlak. Niefortunnie telefon kobiety znajdował się w plecaku, który nosił mężczyzna, w związku z czym z kobietą nie było żadnego kontaktu. Gdy na dworze zaczęło się ściemniać, a kobieta nie odnalazła się, zaniepokojony mężczyzna o pomoc w jej poszukiwaniach poprosił mundurowych.

Funkcjonariusze w samochodzie, którym podróżowali turyści, pozostawili za wycieraczką karteczkę dla zaginionej, aby zadzwoniła na numer 112, gdyby się tam pojawiła, a sami wraz ze zgłaszającym ruszyli na szlak szukać 29-latki. Po około 30 minutach poszukiwać funkcjonariusze otrzymali informację, że kobieta najprawdopodobniej jest już na Śnieżce, gdzie faktycznie odnaleźli ją całą i zdrową.

Wędrówki górskie stają się coraz bardziej popularną formą spędzania czasu, w związku z tym wybierając się na wycieczkę należy przestrzegać zasad bezpieczeństwa. Nie ma jednego kodeksu, ale możemy mówić o uniwersalnych zasadach bezpieczeństwa. Według tych zasad do wędrówki należy się odpowiednio przygotować, zaplanować szczegółowo trasę i cel wycieczki, sprawdzić prognozę pogody, odpowiednio się ubrać, zawsze należy pamiętać o zestawie ratunkowym i naładowanym telefonie, trzymać się szlaku i nie zapominać o ubezpieczeniu.

Od nas samych - naszej odpowiedzialności zależy, czy ta wycieczka będzie bezpieczna. Stosując się do ww. zasad dbamy o siebie, troszczymy się o innych oraz dajemy dobry przykład pozostałym turystom.

(KWP we Wrocławiu / kp)

Powrót na górę strony