Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Trwa wyjaśnianie okoliczności śmierci kobiety

Data publikacji 22.08.2022

Policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie wyjaśniają okoliczności śmierci 39-letniej mieszkanki gminy Lubenia. W sobotę przed południem policjanci odnaleźli jej ciało. Kobieta była poszukiwana jako zaginiona, gdy w piątek nie wróciła do domu. Policjanci zatrzymali jej 40-letniego męża. Mężczyzna podejrzany jest o zabójstwo kobiety.

W sobotę, 20.08.2022 roku, przed południem, policjanci zostali powiadomieni o zaginięciu 39-letniej mieszkanki gminy Lubenia. W wyniku podjętych poszukiwań, w pobliżu miejsca gdzie mieszkała, przewodnik z policyjnym psem tropiącym odnaleźli jej ciało. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kobieta zmarła w wyniku obrażeń zadanych tępym oraz ostrym narzędziem.

W sobotę policjanci poszukiwali również 40-letniego męża kobiety. On także z piątku na sobotę nie wrócił do domu. Mężczyzna pozostawił listy mogące wskazywać, że może zrobić krzywdę sobie i żonie. Około godz. 13.00 mężczyzna został zatrzymany w pobliżu swojej posesji. Kilkadziesiąt minut później policjanci odnaleźli ciało 39-latki. Podczas rozpytania, mężczyzna wstępnie przyznał, że zaatakował żonę.

Na miejsce odnalezienia ciała skierowana została policyjna ekipa dochodzeniowo-śledcza. Policjanci, pod nadzorem prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie i w obecności lekarza biegłego, przeprowadzili oględziny. Zabezpieczyli ślady niezbędne do ustalenia szczegółowych okoliczności i przebiegu zdarzenia oraz mogące być dowodami w sprawie. Decyzją prokuratora ciało zmarłej zabezpieczono do dalszych badań.

Zebrany materiał dowodowy trafił do Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie, która wszczęła w sprawie śledztwo. W niedzielę, prokurator przesłuchał zatrzymanego mężczyznę w charakterze podejrzanego. Przedstawił mu zarzut zabójstwa żony.

Prokurator wystąpił z wnioskiem do sądu o zastosowanie wobec podejrzanego aresztu tymczasowego. Dzisiaj po południu Sąd Rejonowy w Rzeszowie rozpatrzy wniosek prokuratora i zdecyduje o o ewentualnym tymczasowym aresztowaniu 40-latka.

(KWP w Rzeszowie / mw)

Powrót na górę strony