Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne ludzkie życie uratowane dzięki sprawnej komunikacji i interwencji dzielnicowych

Data publikacji 22.08.2022

Kętrzyńscy dzielnicowi pomogli zamkniętej w mieszkaniu kobiecie, która wzywała pomocy. 93-latka zasłabła i kilka godzin leżała na podłodze. Pomoc nadeszła ze strony policjantów i informacjom, które do nich wpłynęły... ze Szczawnicy. Osłabiona i odwodniona seniorka trafiła do szpitala pod opiekę lekarzy.

Niejednokrotnie podejmowane przez policjantów interwencje dotyczą pomocy osobom, których życie i zdrowie jest zagrożone. Wzorowa współpraca służb decyduje o sprawnie przeprowadzonej akcji i skutecznym udzieleniu pomocy osobom, które często samotne lub schorowane nie mogłyby poradzić sobie w trudnych życiowych sytuacjach.

W sobotę, 20.08.2022 roku, około godz. 19.00 dyżurny kętrzyńskich policjantów został telefonicznie poinformowany przez dyżurnego z Komendy Powiatowej Policji w Szczawnicy, że otrzymał zgłoszenie z Centrum Powiadomień Ratunkowych o potrzebie podjęcia pilnej interwencji. Sytuacja była poważna, ponieważ zgłaszająca bardzo niewyraźnie mówiła, a z treści jej zgłoszenia wynikało, że przewróciła się w mieszkaniu i od kilku godzin nie może wstać. W rozmowie z dyspozytorem podała nazwę miejscowości, która nie istnieje w powiecie szczawnickim. W rozmowie z kobietą nie udało się ustalić więcej danych. Policjanci ustalili, że numer telefonu, z którego dzwoniła kobieta, jest zarejestrowany na mieszkankę Kętrzyna. Dzięki szybkiej i sprawnej komunikacji, już po kilku chwilach pod adres pojechali dzielnicowi, którzy ustalili, że faktycznie numer telefonu należy do kobiety, natomiast użytkuje go jej 93-letnia matka, mieszkająca w miejscowości w gminie Kętrzyn.

Dzielnicowi natychmiast tam pojechali. Po wejściu do mieszkania asp. szt. Jarosław Stanicki i asp. szt. Grzegorz Czerwiński w jego wnętrzu zastali leżącą na podłodze kobietę, która była przytomna, jednak bardzo osłabiona. Policjanci udzielili kobiecie pomocy. Natychmiast wezwano pogotowie ratunkowe. Jak się okazało 93-latka była osłabiona, odwodniona i miała problemy z sercem.

Dzięki szybkiej reakcji służb seniorka trafiła pod fachową opiekę medyczną.

(KWP w Olsztynie / mw)

Powrót na górę strony