Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Funkcjonariusz udzielił pomocy seniorowi

Data publikacji 23.08.2022

Policjant z bydgoskiego Szwederowa w czasie wolnym od służby udzielił pomocy 88-latkowi. Funkcjonariusz zauważył go leżącego na chodniku z obrażeniami głowy. W udzielaniu pomocy zaangażowany był też jego znajomy. Senior trafił do szpitala pod opiekę lekarską.

Wczoraj (22.08.2022) około godziny 12:30 policjant z Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji Bydgoszcz-Szwederowo, spacerując w czasie wolnym od służby ulicą Ludwika Waryńskiego w Bydgoszczy, zauważył samotnie leżącego starszego mężczyznę na chodniku. Niestety znajdujący się w pobliżu przechodnie nie reagowali. Funkcjonariusz natychmiast podszedł do niego.

Okazało się, że mężczyzna ma krwawy uraz głowy, lecz był przytomny. Policjant udzielił mu pierwszej pomocy. Po chwili, widząc całą sytuację, do funkcjonariusza podszedł jego znajmy, który również zaangażował się w pomoc i zadzwonił po pogotowie ratunkowe. Funkcjonariusz w oczekiwaniu na pogotowie ustalił dane personalne mężczyzny, a także jego miejsce zamieszkania. Przybyła na miejsce załoga karetki pogotowia zabrała 88-latka do szpitala na badania.

Następnie policjant udał się do komisariatu na bydgoskim Błoniu. Tam przekazał dyżurnemu wszystkie informacje na temat zdarzenia, tak aby funkcjonariusze, jak najszybciej mogli powiadomić żonę 88-latka o zaistniałej sytuacji i jego miejsca hospitalizacji.

(KWP w Bydgoszczy / kp)

Powrót na górę strony