Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Chciała odebrać sobie życie - policjanci udzielili jej wsparcia i tym samym zapobiegli tragedii

Data publikacji 24.08.2022

Młoda kobieta chciała odebrać sobie życie, na szczęście do tego dramatycznego kroku nie dopuścili funkcjonariusze z Komisariatu Policji Wrocław-Krzyki. 23-letnia wrocławianka pozostawiła list pożegnalny i oddaliła się z miejsca zamieszkania w nieznanym kierunku. Policjanci, dzięki podjęciu kompleksowych działań, dotarli w porę do niedoszłej samobójczyni. Kobieta trafiła pod opiekę specjalistów.

Policjanci z krzyckiego komisariatu otrzymali zgłoszenie o młodej kobiecie, która pozostawiła w mieszkaniu list pożegnalny i wyszła z domu w nieznanym kierunku. W związku z realnym zagrożeniem dla jej życia i zdrowia funkcjonariusze natychmiast przystąpili do działań poszukiwawczych. Uzyskano rysopis 23-latki i przekazano informacje patrolom będącym w służbie oraz skierowano na miejsce przewodnika z psem służbowym.

Dyżurni z Komisariatu Policji Wrocław-Krzyki, którzy koordynowali czynności w tej sprawie, ustalili, że pokrzywdzona może mieć przy sobie telefon. Po wielokrotnych próbach dodzwonienia się do kobiety, podczas których nie odbierała ona telefonu, udało się nawiązać połączenie. 23-latka początkowo nie chciała rozmawiać, słychać było, że płacze i jest roztrzęsiona. Policjanci w takcie prowadzonej rozmowy zapewnili ją o swoim wsparciu i pomocy. Kiedy dyżurny usłyszał w słuchawce, że do niedoszłej samobójczyni dotarli funkcjonariusze, wówczas zakończył połączenie.

Na szczęście w tej sytuacji wszystko skończyło się dobrze, a kobieta cała i zdrowia trafiła pod opiekę specjalistów.

Pamiętajmy, że jeśli potrzebujemy pomocy, nie wstydźmy się o nią poprosić. Każdy z nas może mieć słabsze chwile, czasem myślimy, że nic gorszego nie może nas spotkać i nie wiemy, jak poradzić sobie z przytłaczającymi nas problemami. Zawsze możemy zwrócić się do specjalistów, którzy pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu. Skontaktujmy się z Centrum Wsparcia dla Osób w Stanie Kryzysu Psychicznego - dyżur pełniony jest pod numerem telefonu 800 70 2222 lub odwiedźmy stronę centrumwsparcia.pl.

mł. asp. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KMP we Wrocławiu
asp. Aleksandra Freus
tel. 693 403 817

Powrót na górę strony