Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nie ustąpił pierwszeństwa na przejściu dla pieszych, otrzymał „w nagrodę” mandat w wysokości 1,5 tys. zł i 10 punktów karnych

Data publikacji 26.08.2022

Do groźnej sytuacji doszło wczoraj na przejściu dla pieszych na ul. Warszawskiej w Zgorzelcu. Kierujący pojazdem marki Ford nie ustąpił pierwszeństwa pieszej znajdującej się już na pasach. Mężczyzna został natychmiast zatrzymany do kontroli drogowej przez zgorzeleckich policjantów z dolnośląskiej grupy SPEED. Za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 zł i otrzymał 10 punktów karnych.

Jednym z najważniejszych obowiązków kierowcy jest ustąpienie pierwszeństwa osobie znajdującej się na przejściu dla pieszych bądź wchodzącej na nie. Oznacza to, że kierowca musi obserwować nie tylko samo przejście, ale także jego okolicę, aby móc właściwie zareagować, gdy zauważy kogoś, kto zamierza wejść na przejście dla pieszych.

Od 1 stycznia 2022 roku obowiązuje nowy taryfikator, który znacznie podniósł wysokość grzywien za najbardziej niebezpieczne wykroczenia na drodze. Niestety pomimo tego, policjanci wciąż zatrzymują kierowców, którzy swoim zachowaniem lekceważą obowiązujące przepisy i stwarzają zagrożenie dla innych użytkowników dróg.

Wczoraj na ulicy Warszawskiej w Zgorzelcu funkcjonariusze z dolnośląskiej grupy SPEED podjęli interwencję wobec kierującego pojazdem marki Ford. Mężczyzna nie ustąpił pierwszeństwa pieszej znajdującej się na przejściu dla pieszych. Zgodnie z nowym taryfikatorem, został on ukarany mandatem w wysokości 1500 złotych oraz otrzymał 10 punktów karnych.

Apelujemy do kierujących o zachowanie szczególnej ostrożności zwłaszcza w rejonach przejść dla pieszych. Pamiętajmy, aby zwolnić przed przejściem i uważnie obserwować jego okolice. To zapewni nam czas na właściwą reakcję, gdy będziemy musieli się zatrzymać bądź uniknąć zagrożenia.

mł. asp. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KPP w Zgorzelcu
kom. Agnieszka Goguł
tel. 606 778 294

Powrót na górę strony