Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjni spottersi oraz oficerowie łącznikowi działają na rzecz bezpieczeństwa uczestników MŚ w siatkówce

Data publikacji 26.08.2022

Dziś rozpoczynają się Mistrzostwa Świata w siatkówce mężczyzn organizowane przez Polskę i Słowenię. Mecze na terenie Polski rozgrywane będą w katowickim Spodku oraz gliwickiej Arenie. Podczas mistrzostw śląscy policjanci wspierani będą przez kolegów z całej Polski działających jako spottersi oraz TSLO - oficerowie łącznikowi ds. bezpieczeństwa.

Od dziś na terenie Katowic oraz Gliwic rozgrywane będą mecze Mistrzostw Świata w siatkówce mężczyzn. Śląscy policjanci aktywnie uczestniczą w zabezpieczeniu tej imprezy w aspekcie bezpieczeństwa zarówno zawodników, jak i kibiców. Mundurowych ze Śląska wspierać będą koledzy z całej Polski działający jako TSLO- Oficerowie łącznikowi ds. bezpieczeństwa oraz Spottersi. Odprawy i szkolenia przedmeczowe dla tych funkcjonariuszy, przeprowadzili policjanci z Głównego Sztabu Policji, Wydziału Sztab Policji oraz Wydziału ds. Zwalczania Przestępczości Pseudokubiców Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

TSLO, (Team Security Liaison Officer) to policjanci odpowiedzialni za całodobową opiekę nad reprezentacjami w obszarze bezpieczeństwa, ścisłą współpracę ze sztabem reprezentacji, przedstawicielami organizatora oraz Policją. Praca TSLO wymaga pełnej całodobowej dyspozycyjności oraz znajomości języków obcych, umiejętności pracy w środowisku międzynarodowym i gotowości na nowe wyzwania. Na wytypowanych policjantach spoczywa również odpowiedzialność godnego reprezentowania polskiej Policji, a powierzona im funkcja TSLO jest dla nich dużym wyróżnieniem.

Spotters ma monitorować środowiska kibiców oraz działać na rzecz kulturalnego kibicowania. Rozpoznawać i rozwiązywać stadionowe problemy oraz współpracować z innymi policjantami i podmiotami zewnętrznymi, odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo imprez sportowych. Spotters reprezentuje interesy kibiców oraz służy im pomocą przede wszystkim w kwestiach organizacyjnych i informacyjnych. Ma być mediatorem i łącznikiem między kibicami, służbami porządkowymi i organizatorem masowej imprezy sportowej a Policją.

  • policjanci w trakcie odprawy TSLO
  • policjanci w trakcie odprawy TSLO
  • policjanci w trakcie odprawy TSLO
  • policyjni spottersi
  • policyjni spottersi
  • policyjni spottersi
Powrót na górę strony