Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ucieczkę przed policjantami zakończył uderzając w radiowóz

Data publikacji 28.08.2022

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali kobietę i dwóch mężczyzn podejrzewanych o kradzieże mienia na terenie powiatu kamiennogórskiego. Zostali oni zatrzymani po pościgu w Jeleniej Górze. Kierowca pojazdu dodatkowo odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, kierowanie bez uprawnień, spowodowanie kolizji oraz kierowanie pod wpływem środków odurzających. Cała trójka trafiła do policyjnego aresztu. Teraz za popełnione czyny odpowiedzą przed sądem, a grozić im może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali dwójkę mieszkańców powiatu zgorzeleckiego, 21-letnia kobietę i 32-letniego mężczyznę oraz 36-letniego jeleniogórzanina. Są oni podejrzewani o kradzieże, których dopuścili się na terenie powiatu kamiennogórskiego. Ponadto 32-letni mężczyzna, który siedział za kierownicą, odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, kierowanie bez uprawnień, spowodowanie kolizji oraz jazdę pod wpływem środków odurzających.

Jeleniogórscy policjanci na  ulicy Korczaka zauważyli pojazd marki Audi. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać kierującego do kontroli drogowej, gdyż uzyskali informację, że osoby poruszające się tym autem mogą odpowiadać za kradzieże mienia na terenie powiatu kamiennogórskiego.

Policjanci dali kierującemu sygnał do zatrzymania, jednak zlekceważył go, przyspieszając i podejmując próbę ucieczki. Mundurowi ruszyli za nim, mając włączone sygnały świetlne i dźwiękowe. Kierowca jechał z dużą prędkością, stwarzając zagrożenie bezpieczeństwa dla innych uczestników ruchu drogowego. Funkcjonariusze na ulicy Wolności w Jeleniej Górze postanowili uniemożliwić kierowcy dalszą jazdę, blokując drogę radiowozem. Ucieczka ta zakończyła się kolizją z pojazdem służbowym policjantów.

Mundurowi zatrzymali osoby podróżujące autem. Kierującym okazał się 32-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego, który podróżował z dwójką pasażerów 27-letnią kobietą i 36-letnim mężczyzną.  Okazało się, że nie posiada on uprawnień do kierowania pojazdami, a jego zachowanie mogło wskazywać, że znajduje się pod wpływem środków odurzających.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Cała trójka została zatrzymana w policyjnym areszcie do dalszych czynności. Teraz za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem, a grozić im może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

sierż. szt. Paweł Noga

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604 580 490

Powrót na górę strony