Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dziadek spełnił życzenie 4-letniego Filipa i obaj odwiedzili policjantów

Data publikacji 29.08.2022

Komendę Powiatową Policji w Jarosławiu odwiedził 4-letni Filip ze swoim dziadziem. Chłopiec, zafascynowany opowieściami dziadka o zawodzie policjanta, chciał zobaczyć, jak naprawdę wyglądają kajdanki. Aby przekazana wiedza przez dziadka została utrwalona w praktyce, funkcjonariuszka oprowadziła Filipa po komendzie i pokazała mu, jak wygląda policyjny sprzęt oraz opowiedziała mu, jak pracują policjanci.

4-letni Filip zafascynowany opowieściami swojego dziadzia o zawodzie policjanta, bardzo chciał zobaczyć, jak wyglądają prawdziwe policyjne kajdanki. Dziadek postanowił spełnić życzenie wnuka i zwrócił się do funkcjonariuszy o pomoc. Na prośbę mężczyzny, policjantka postanowiła oprowadzić malucha po jednostce i opowiedzieć mu, jak naprawdę wygląda praca funkcjonariuszy.

Chłopiec miał możliwość zobaczyć z bliska, jak wygląda codzienna służba policjantów. Podczas zwiedzania komendy, odwiedził niebieski pokój, gdzie dowiedział się, do czego służy to pomieszczenie. Tutaj  aspirant Agnieszka Stysiał pokazała 4-latkowi, jak wyglądają prawdziwe kajdanki oraz inny policyjny sprzęt. Filip zajrzał też na strzelnicę.

Dużą frajdę sprawiła mu możliwość obejrzenia policyjnego radiowozu, w którym sam mógł włączyć sygnały świetlno-dźwiękowe. Z wielkim entuzjazmem usiadł za kierownicą policyjnego pojazdu, a jego „partnerem w służbie” był jego dziadek.   

Na zakończenie spotkania Filip otrzymał od funkcjonariuszki upominek – pluszowego misia, odblask oraz kolorowankę obrazującą pracę policjantów. Zapewnił, że wizyty w jarosławskiej komendzie nie zapomni. Przekazana wiedza przez dziadka i utrwalona przez policjantkę dała chłopcu obraz, jak pracują funkcjonariusze i jakiego sprzętu używają w swojej codziennej służbie.

(KWP w Rzeszowie / kp)

  • Policjanta w Niebieskim Pokoju pokazuje chłopcu kajdanki
  • Policjanta i chłopiec na strzelnicy
  • Chłopice przygląda się tarczy na strzelnicy
  • Chłopiec i policjantka przy radiowozie
  • Chłopiec za kierownicą radiowozu
  • Chłopiec za kierownicą radiowozu
Powrót na górę strony