Policjant z Pajęczna złotym i brązowym medalistą w podnoszeniu ciężarów

Data publikacji 29.08.2022

Aspirant sztabowy Łukasz Borowiecki z Komendy Powiatowej Policji w Pajęcznie reprezentował Polskę na Mistrzostwach Europy Masters w Raszynie. Zdobył tam brązowy medal. Wcześniej został złotym medalistą w XXXII Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Masters w Radomsku.

25 sierpnia 2022 roku w Raszynie odbyły się Mistrzostwa Europy Masters, gdzie wiodącą dyscypliną było podnoszenie ciężarów. Polskę w tych zawodach reprezentował pajęczański policjant - aspirant sztabowy Łukasz Borowiecki. Łukasz zdobył brązowy medal w trudnej sportowej rywalizacji. Wcześniej, w czerwcu 2022 roku, został złotym medalistą w XXXII Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Masters rozgrywanych w Radomsku.

Aspirant sztabowy Łukasz Borowiecki ciężary podnosi od wielu lat. To jego pasja, na swoim koncie ma wiele wcześniejszych sukcesów. W podnoszeniu ciężarów ważna jest siła fizyczna, ale także technika. Od sportowców wymaga się równowagi, koncentracji, wyczucia czasu oraz gibkości.

Naszemu koledze życzymy powodzenia i kolejnych medali w turniejach.

(KWP w Łodzi / mw)

• zdjęcie z zawodów w podnoszeniu ciężarów - mężczyzna podnosi sztangę
  • zdjęcie z zawodów w podnoszeniu ciężarów - mężczyzna podnosi sztangę, z tyłu widoczna jest ścianka a nie niej m.in. napis: XXXII Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Masters w Radomsku
  • zdjęcie z zawodów w podnoszeniu ciężarów - trzech mężczyzn w dresach stoi na podium na pierwszym miejscu. Mężczyźni są objęci, na szyjach maja medale a w rękach trzymają flagi