Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Na policyjnych sygnałach do szpitala

Data publikacji 30.08.2022

Tak wyglądała podróż ze Złotnik Kujawskich do Bydgoszczy inowrocławskich policjantów wydziału ruchu drogowego, a także kierowcy i pasażerów opla, w którym wraz z rodzicami jechało 3-letni chłopiec. Dziecko potrzebowało pilnej pomocy medycznej. Dzięki funkcjonariuszom w porę trafiło pod opiekę lekarzy.

Piątkowa, 26.08.2022 roku, służba dwóch policjantów z inowrocławskiej „drogówki” sierż. szt. Ariela Jęcek i sierż. Kamila Bogdanowicza obrała niespodziewany przebieg. W trakcie służby w rejonie Złotnik Kujawskich, około  20.45, zauważyli szybko zbliżający się do nich samochód marki Opel.

Kierowca zatrzymał się przy patrolu i powiedział, że potrzebuje pomocy, by pilnie dostać się do bydgoskiego szpitala. Poinformował, że wiezie 3-letniego synka, który z uwagi na schorzenie i silne bóle brzucha musi jak najszybciej dostać się pod opiekę lekarzy. Dzieckiem, które jechało tym samochodem i bardzo płakało opiekowała się jego mama.

Policjanci natychmiast skontaktowali się z dyżurnym i opowiedzieli o sytuacji. Decyzja była jedna, policyjny pilotaż do Bydgoszczy z użyciem sygnałów dźwiękowych i świetlnych. Cała akcja zakończyła się pod bydgoskim szpitalem. Dziecko trafiło na izbę przyjęć, a później na badania. Ojciec chłopca wrócił na chwilę do funkcjonariuszy i podziękował za pomoc.

Policyjne motto „Pomagamy i chronimy” towarzyszy policjantom każdego dnia.

(KWP w Bydgoszczy / mw)

Powrót na górę strony