Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Finał akcji „Tornister pełen uśmiechów”

Data publikacji 30.08.2022

Kierownictwo podkarpackiej Policji przyłączyło się do akcji "Tornister pełen uśmiechów”, która została zorganizowana przez Caritas Diecezji Rzeszowskiej. Przekazanie plecaków i szkolnych wyprawek zostało połączone z promocją czytania, w ramach którego zaproszeni goście czytali dzieciom bajki i wiersze Marii Konopnickiej. W spotkaniu brał udział Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie nadinspektor Dariusz Matusiak.

W sobotę rzeszowska Caritas przygotowała w galerii Millenium Hall w Rzeszowie spotkanie z dziećmi, które zostało połączone z promocją czytania, w ramach którego zaproszeni goście czytali dzieciom bajki i wiersze Marii Konopnickiej.

Dzieciom zostały rozdane plecaki z przyborami szkolnymi. Przygotowanie tak dużej liczby wyprawek szkolnych stało się możliwe dzięki darczyńcom indywidualnym oraz instytucjonalnym. Do akcji włączyło się także kierownictwo podkarpackiej Policji. Podczas spotkania Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie nadinspektor Dariusz Matusiak, przekazywał dzieciom plecaki i przybory szkole oraz przyłączył się do wspólnego czytania wierszy.

W tym roku plecaki i przybory szkole trafiły także do ukraińskich dzieci. W transport wyprawek szkolnych włączył się Zarząd Wojewódzkiego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów w Rzeszowie. Wczoraj  dary zostały dostarczone na teren Ukrainy i przekazane dzieciom.

Celem akcji „Tornister pełen uśmiechów” jest wsparcie uczniów z ubogich rodzin oraz stworzenie dzieciom warunków godnego funkcjonowania w szkolnej grupie rówieśniczej. W tym roku pomoc trafia także do najmłodszych z Ukrainy. Więcej na temat akcji na stronie Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie.

Zdjęcia: Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie.

Powrót na górę strony