Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wałbrzyscy policjanci uratowali 68-letnią kobietę

Data publikacji 30.08.2022

Funkcjonariusze codziennie w swojej służbie wypełniają rotę ślubowania, jaką składali wstępując w policyjne szeregi. Czasami jednak, słowa „strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli” nabierają wyjątkowego znaczenia, szczególnie w dniu, w którym dzięki swojemu zaangażowaniu i niezawodności uratują czyjeś życie. Tak było w przypadku policjantów z wydziału prewencji wałbrzyskiej komendy. Ci uratowali życie 68-latce. Kobieta leżała na podłodze w swoim mieszkaniu i z uwagi na stan zdrowia nie mogła samodzielnie wstać.

26 sierpnia bieżącego roku kilka minut po godzinie 12.00 dyżurny z Komisariatu Policji II Wałbrzych otrzymał informację od zaniepokojonej kobiety, że nie może ona skontaktować się w żaden sposób ze swoją siostrą. Zgłaszająca oświadczyła, że 68-letnia wałbrzyszanka mieszka sama i z uwagi na jej pogarszający stan zdrowia opiekuje się nią. Ostatni kontakt z seniorką miała jednak dwa dni temu.

Na miejsce został skierowany patrol z wałbrzyskiej prewencji w składzie st. sierż. Dawid Borówko i post. Maciej Mikluski. Nikt nie reagował na pukanie i dzwonienie do drzwi oraz wołanie. Policjanci wspólnie z przybyłymi na miejsce w tym samym czasie strażakami podjęli decyzję o wejściu do mieszkania pomimo zamkniętych drzwi. Po ich wyważeniu w jednym z pokoi na podłodze zauważyli leżącą kobietę.

Seniorka posiadała widoczne odleżyny i uskarżała się na ból całego ciała. Funkcjonariusze udzielili jej pierwszej pomocy i przekazali przybyłej na miejsce załodze karetki pogotowia. Poszkodowana trafiła do wałbrzyskiego szpitala. Nie wiadomo jak długo jeszcze kobieta wytrzymałaby w takim stanie.

Jak ustalili mundurowi, 68-letnia mieszkanka Wałbrzycha najprawdopodobniej w wyniku zasłabnięcia upadła na podłogę i z uwagi na stan zdrowia nie mogła samodzielnie wstać. Szybkie działania oficera dyżurnego, interweniujących policjantów oraz funkcjonariuszy Straży Pożarnej być może ocaliły jej życie.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony