Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zarzuty pobicia dla ośmiu osób. Policjanci telefonicznie nakłonili podejrzanych do powrotu na miejsce przestępstwa

Data publikacji 31.08.2022

Policjanci zatrzymali 13 osób w związku z pobiciem 3 mieszkańców powiatu żuromińskiego. Do jednego z podejrzanych zadzwonili z telefonu pokrzywdzonego. Ten myśląc, że rozmawia z ofiarą swej wcześniejszej napaści…wrócił na miejsce przestępstwa. Zatrzymanym grozi do 3 lat więzienia.

W nocy z soboty na niedzielę (27/28.08) na teren jednej z posesji w Straszewach (gmina Lubowidz) wtargnęła kilkuosobowa grupa młodych ludzi, która zaatakowała właściciela posesji, jego syna i sąsiada, który u nich przebywał. Sprawcy uderzali ofiary kijem bejsbolowym i pięściami. O zdarzeniu poinformowano Policję. Po dotarciu mundurowych na miejsce interwencji. Sprawców już nie było. Byli sami pokrzywdzeni. Mężczyźni (27, 48 i 54-lata) przewiezieni zostali do szpitala.

Interweniujący policjanci ustalili, że młodszy z trójki mężczyzn zna jednego ze sprawców przestępstwa i posiada do niego kontakt. Policjanci, wykorzystując telefon pokrzywdzonego nakłonili jednego z podejrzanych o pobicie…do powrotu na miejsce przestępstwa. Chwilę później na posesję przyjechały dwa samochody, a nimi osoby, które podejrzane o pobicie.

Policjanci zatrzymali 9 mieszkańców powiatu działdowskiego (21-27 lat). Wszyscy zostali osadzeni w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia i wyjaśnienia sprawy. W trakcie czynności policjanci ustalili, że w sprawę pobicia zamieszane były jeszcze 4 osoby z powiatu działdowskiego, które nie przyjechały powtórnie w miejsce przestępstwa. W niedzielę zatrzymali ich policjanci działdowskiej komendy.

W poniedziałek 8 osób usłyszało zarzut pobicia, za co grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Za swoje zachowanie będą odpowiedzą przed sądem.

(KWP zs. w Radomiu / kp)

Powrót na górę strony