Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant udzielił pomocy poszkodowanemu w wypadku

Data publikacji 31.08.2022

Przyjęcie policyjnej odznaki to wzięcie na siebie dużej odpowiedzialności. Wstępujący do Policji wiedzą, że policjantem jest się zawsze, a potrzeba niesienia pomocy, podjęcia interwencji, czy zareagowania może pojawić się w każdym momencie. Z taką sytuacją spotkał się funkcjonariusz Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Rzeszowie. Wracając po służbie do domu, najechał na wypadek drogowy i udzielił pomocy osobie poszkodowanej.

Funkcjonariusz, bez względu na to, czy jest w służbie, czy poza nią, w sytuacji, kiedy zagrożone jest ludzkie życie, bez wahania rusza z pomocą. Tak też było w miniony czwartek.

Policjant z rzeszowskiego Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji, wracając po służbie do domu, najechał na wypadek, do jakiego doszło w Głogowie Małopolskim, w powiecie rzeszowskim. Policjant zatrzymał się i poszedł sprawdzić, czy ktoś nie potrzebuje pomocy.

Niestety ten wypadek okazał się tragiczny w skutkach. W zderzeniu bmw z ciężarowym mercedesem zginął kierujący samochodem osobowym. Pomocy wymagał kierujący mercedesem, który podczas zderzenia się pojazdów, wypadł z kabiny swojego auta.   

Na miejscu nie było jeszcze służb ratowniczych. Policjant ustalił, że zostały one zawiadomione przez świadków tego zdarzenia. Szybko ocenił sytuację i zaczął udzielać pomocy poszkodowanemu mężczyźnie.

Fachowo udzielił mu pierwszej pomocy przedmedycznej i monitorował jego stan zdrowia do czas przyjazdu karetki pogotowia.

(KWP w Rzeszowie / kp)

Powrót na górę strony