Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny złodziej katalizatorów w rękach jeleniogórskich policjantów

Data publikacji 31.08.2022

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali kolejnego mężczyznę, który podejrzany jest o kradzieże katalizatorów. Przestępstw, których ma na koncie co najmniej 5, dopuścił się w Jeleniej Górze w okresie od lipca do sierpnia br. Łączne straty pokrzywdzonych wyniosły kilka tysięcy złotych. Teraz za popełnione przestępstwa odpowie on przed sądem, a grozić mu może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze zidentyfikowali, a następnie zatrzymali 30-latka podejrzanego o kradzieże katalizatorów.

Jak ustalili policjanci, podejrzany w okresie od lipca do sierpnia bieżącego roku dopuścił się w Jeleniej Górze kradzieży katalizatorów z pojazdów różnych marek. Łączne straty pokrzywdzonych wyniosły kilka tysięcy złotych. 30-latek ma na koncie co najmniej 5 takich przestępstw. Mężczyzna wybierał takie samochody, które dłużej stały w jednym miejscu, a  właściciele rzadko z nich korzystali.

Mundurowi prowadząc czynności w tej sprawie, zidentyfikowali mężczyznę na podstawie zebranych informacji i analizy nagrań z kamer monitoringu. Okazało się, że skradzione katalizatory sprzedawał on w punktach skupu złomu. Policjanci w piwnicy 30-latka znaleźli również narzędzia, którymi posługiwał się podczas przestępczego procederu.

Teraz jeleniogórzanin, który był wcześniej notowany za podobne czyny, odpowie za kradzieże przed sądem, a grozić mu może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony