Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany ukrywał się w „siedzisku” w saunie

Data publikacji 01.09.2022

Policjanci CBŚP zatrzymali Grzegorza B. poszukiwanego od lipca 2021 roku. Mężczyzna był ścigany w związku z podejrzeniem o handel narkotykami, podżeganie do pobicia, płatną protekcję, nielegalne posiadanie broni i amunicji oraz udaremnienie postępowania egzekucyjnego. Śledztwo nadzoruje Śląski Wydział Zamiejscowy Prokuratury Krajowej w Katowicach.

Policjanci z Zarządu w Katowicach i z grupy tzw. łowców cieni Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali poszukiwanego Grzegorza B., ściganego na podstawie najpierw listu gończego wydanego w lipcu 2021 roku przez Śląski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach, a następnie na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania wydanego w marcu 2022 roku przez Sąd Okręgowy w Katowicach. Mężczyzna podejrzany jest m.in. o handel narkotykami, podżeganie do pobicia, płatną protekcję, nielegalne posiadanie broni i amunicji oraz udaremnienie postępowania egzekucyjnego.

Z ustaleń policjantów CBŚP wynikało, że poszukiwany zmieniał miejsca przebywania. W wyniku podjętych intensywnych działań, weryfikacji kolejnych informacji policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji ustalili, że mężczyzna ukrywa się na terenie województwa podkarpackiego, gdzie wpadł. Podczas przeszukania prywatnego domu policjanci odkryli specjalną skrytkę przygotowaną w pomieszczeniu sauny. Funkcjonariusze CBŚP, po ściągnięciu drewnianej zasłony siedziska sauny znaleźli ukrywającego się Grzegorz B, który został zatrzymany.

(CBŚP)

Powrót na górę strony