Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant w dniu wolnym udaremnił ucieczkę złodziejom

Data publikacji 02.09.2022

Od zawsze wiadomo, że noszenie munduru zobowiązuje, ale przede wszystkim zobowiązuje to, że jest się policjantem. Udowodnił to funkcjonariusz z Posterunku Policji w Lisewie, w powiecie chełmińskim, który w dniu wolnym od służby zareagował na informację świadka i udaremnił złodziejom ucieczkę.

W miniony wtorek, 30.08.2022 roku, chwilę po 21.00, mł. asp. Krystian Tyburski będąc w czasie wolnym od służby, uzyskał informację o podejrzanie zachowujących się mężczyznach, znajdujących się w pobliżu jednego z marketów w Lisewie. Mieli oni pospiesznie oddalać się od sklepu w kierunku pozostawionego dalej pojazdu. Funkcjonariusz był akurat niedaleko, więc pojechał zweryfikować przekazane informacje. Gdy był na miejscu zobaczył zaparkowany samochód i mężczyznę pakującego torby. Podszedł do niego, przedstawił się, poinformował, że jest policjantem i zapytał go, co robi w tym miejscu? Na co mężczyzna wskoczył do auta od strony pasażera i zaczął uciekać, uderzając w stojący samochód funkcjonariusza. Mundurowy ruszył za nim swoim autem, powiadamiając jednocześnie dyżurnego chełmińskiej jednostki o całej sytuacji i kierunku jazdy.

Uciekający wjechał na autostradę, taranując przy tym szlaban przy wjeździe na nią. Policjant cały czas jechał za uciekinierem i na bieżąco informował o wszystkim dyżurnego, który skierował w to miejsce będące w pobliżu patrole. Kierowca w końcu zatrzymał pojazd, a po chwili za nim zaparkowali umundurowani funkcjonariusze. Okazało się, że w pojeździe była jeszcze jedna osoba, a w torbach znajdował się skradziony wcześniej alkohol i inne kosztowne artykuły.

Mężczyźni, 23 i 26-letni mieszkańcy powiatu gdańskiego, zostali zatrzymani, a następnego dnia, 31.08.2022 roku usłyszeli zarzuty kradzieży. Ponadto kierowca odpowie również za stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym. W trakcie czynności okazało się, że byli oni już poszukiwani za popełnienie takich przestępstw na terenie województwa pomorskiego. Starszy odbywał już w przeszłości karę pozbawienia wolności za rozbój.

Za kradzież, o którą są podejrzani, grozi im kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Dzięki wzorowej postawie funkcjonariusza, skradziony towar został odzyskany, a sprawcy nie unikną kary.

(KWP w Bydgoszczy / mw)

Powrót na górę strony