Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uwaga! Ta kobieta odpowiedzialna jest za przestępstwo oszustwo

Data publikacji 02.09.2022

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku poszukują kobiety podejrzewanej o oszustwo. W czerwcu w Kłodzku starsza kobieta przekazała oszustce 22 tysiące złotych. W toku prowadzonego postępowania policjanci zabezpieczyli nagranie z wizerunkiem podejrzewanej i publikują go w celu ustalenia tożsamości kobiety. Być może ktoś z Państwa ją rozpozna. Prosimy o każdy sygnał w tej sprawie.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku prowadzą postępowanie w sprawie oszustwa, do którego doszło 28 czerwca 2022 roku w Kłodzku przy ul. Lutyckiej. Z ustaleń śledczych wynika, że tego dnia w godzinach 13-14.00 na telefon stacjonarny pokrzywdzonej zadzwoniła kobieta podająca się za synową pokrzywdzonej i poinformowała, że spowodowała wypadek drogowy, w którym zginęła kobieta w ciąży. W trakcie rozmowy telefonicznej, grając na uczuciach i wzbudzając silne emocje u pokrzywdzonej, oszustka przekazała telefon mężczyźnie, który podał się za policjanta. Przestępcy powiedzieli, że jeśli przekaże ona  kilkadziesiąt tysięcy złotych , to sprawczyni wypadku uniknie odpowiedzialności karnej.

Następnie około 14.00 do mieszkania seniorki przyszła nieznana jej kobieta. Pokrzywdzona, chcąc pomóc synowej, przekazała oszustce 22 tysiące złotych. Wizerunek kobiety, która odebrała gotówkę, zarejestrował monitoring.

W tej sprawie apelujemy do osób, które rozpoznają podejrzaną o ten czyn kobietę lub mają jakąkolwiek wiedzę na temat tego zdarzenia, o zgłoszenie się bezpośrednio do Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku przy pl. Chopina 2 lub o kontakt telefoniczny pod numerem telefonu 47 87 52 303 lub całodobowo z dyżurnym jednostki pod numerem telefonu 47 87 52 222 lub tel. alarmowy 112.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Film Uwaga! Ta kobieta odpowiedzialna jest za przestępstwo oszustwo

Pobierz plik Uwaga! Ta kobieta odpowiedzialna jest za przestępstwo oszustwo (format mp4 - rozmiar 4.44 MB)

Powrót na górę strony